Makijaż na rozmowę o pracę

Makijaż na rozmowę o pracę powinien być praktycznie niewidoczny, a jednocześnie wydobyć Twoją urodę. Pokazujemy jak krok po kroku wykonać makijaż na rozmowę kwalifikacyjną.

Zanim wykonasz makijaż na rozmowę o pracę

Stres nie jest naszym sprzymierzeńcem, gdy chcemy dobrze wyglądać. Gdy jesteś zdenerwowana zmienia się kolor cery, a w niektórych miejscach pojawiają się zaczerwienienia. Przy długotrwałym stresie cera szarzeje, a zmarszczki mimiczne stają się bardziej widoczne. Na rozmowie o pracę na pewno chcesz się pokazać z jak najlepszej strony, więc dobrze by było ukryć wszelkie objawy stresu.

Wieczór w dniu poprzedzającym rozmowę kwalifikacyjną to czas na rozpoczęcie przygotowań, które jednocześnie są świetną okazją, by się odprężyć. Zacznij od zmycia makijażu, a następnie wykonaj peeling enzymatyczny. Jest to najdelikatniejszy sposób usuwania martwego naskórka, który nie podrażni skóry. Kolejnym krokiem jest wykonanie maseczki. Wybierz taką, która będzie miała jak najwięcej substancji nawilżających. Jedną z najsilniejszych jest kwas hialuronowy, który spłyci zmarszczki. Cera będzie miała ładniejszy koloryt i przestanie wyglądać na zmęczoną.

Jakie są charakterystyczne elementy makijażu biznesowego?

Jaki powinien być makijaż na rozmowę o pracę ? Niewidoczny! Ma niwelować niedoskonałości i delikatnie podkreślać urodę. Podczas wykonywania makijażu biznesowego stosuje się matowe pomadki, cienie do powiek oraz róże. Dozwolone są kolory ziemi, brzoskwinie i delikatne pastele.

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną krok po kroku

Zanim zaczniesz robić makijaż na rozmowę kwalifikacyjną , przetrzyj twarz tonikiem. Przywróci skórze właściwe PH. Następnym krokiem jest nałożenie kremu nawilżającego. Dobrze jest znaleźć kosmetyk, który szybko się wchłania nie pozostawiając tłustego filmu.

Ratunkiem dla zmęczonej skóry będzie baza rozświetlająca bez drobinek (np. NYX HD Primer, Smashbox, Vichy). Możesz nałożyć ją na całą twarz. Po wchłonięciu bazy czas na właściwie dobrany fluid. Możesz nałożyć go pędzlem lub zwilżonym wodą Beauty Blenderem. Niedoskonałości cery, których nie ukrył podkład zakrywamy wklepując w nie korektor. Ostatnim krokiem jest zastosowanie sypkiego pudru.

Makijaż oczu może się ograniczyć do nałożenia jasnego matowego cienia na ruchomą powiekę i podkreślenia załamania ciemniejszym kolorem. Jeśli lubisz kreskę, wykonaj ją ołówkiem. Następnie rozetrzyj ją pędzelkiem zanurzonym wcześniej w tym samym cieniu, którego użyłaś w załamaniu powieki. Wytuszuj rzęsy i rozczesz je. Makijaż oczu zakończ make-upem brwi.

Ostatnie kroki w makijażu biznesowym to podkreślenie kości policzkowych matowym pudrem brązującym lub naturalnym kolorem różu do policzków. Na koniec pomaluj usta matową pomadką w naturalnym kolorze. Całość powinna zająć Ci około 15 minut, a ostateczny efekt będzie ładny, ale naturalny.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.