Groszki.pl - - serwis prezentujący oferty partnerów handlowych Agora S.A.

Sklep Zara online!

29.07.2010 11:52
A A A Drukuj
Hiszpańska sieciówka zgodnie z zapowiedziami rusza ze sprzedażą online. Oficjalny sklep internetowy Zara zostanie uruchomiony już we wrześniu!

Informacja o kolejnym marketingowym i biznesowym posunięciu koncernu Inditex pojawiła się już w jednym z ostatnich komunikatów firmy. Prędzej czy później firma musiała podjąć to wyzwanie, odnotowując, jak z potencjału Internetu zaczęli korzystać rywale - H&M czy New Look. Ekspansja na terenie internetowego shoppingu została więc oficjalnie zapowiedziana, a fashionistki na całym świecie nie ukrywały radości, że wreszcie trendowe zakupy w Zarze będą mogły zrobić za pomocą kilku kliknięć. My z tym entuzjazmem wolałyśmy zaczekać na oficjalną wieść na stronie internetowej marki i niestety nasze obawy się potwierdziły. Na razie Polska nie weszła w skład krajów, które obejmie internetowa sprzedaż kolekcji Zara.

Komunikat, który w witrynie marki wyświetla się dosłownie przez kilka sekund, informuje, że sklep internetowy Zara wystartuje 2 września 2010 roku. Nie wiadomo jeszcze niczego na temat funkcji, aplikacji, ale to, co najważniejsze, jest już pewne. Na razie zakupy będą mogły zrobić mieszkanki Francji, Niemiec, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Kiedy Polki? Tego jeszcze nie wiadomo, ale byłaby to bardzo pożądana wiadomość dla tych z nas, które pochodzą z mniejszych miast, ale także dla tych, które irytują spekulacje cenowe w serwisach aukcyjnych. Niejednokrotnie upolowałyśmy tam upragnione, a niedostępne stacjonarnie, buty Zara w odpowiednim rozmiarze, ale ich wartość sprzedający mnożył często kilkakrotnie, kreując sztucznie bajońskie sumy, których nigdy nie zobaczyłybyśmy na metkach w sklepie. Stąd nasz spory zawód, ale krok Inditexu pozwala mieć nadzieję. W końcu doczekałyśmy się wysyłki do Polski z Topshopu i Miss Selfridge, na Zarę więc też powinien przyjść czas. Tym bardziej, że testując online europejskie rynki, najprawdopodobniej uzyska jeszcze silniejszą pozycję lidera wśród sieciówek. W końcu z tego znany jest Inditex - daje klientkom i klientom dokładnie to, czego chcą. W myśl zasad fast fashion.

Marta Anna Kowalska

Czytaj więcej:

Poznajcie Marysia Swim

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (28)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 14 razy 10

  Zara interetowa dla Polek, prosimy!

 • Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 7

  Ja też chce zary online! Jestem jedną z tych dziewczyn, które w swoim mieście nie mają zary i bardzo chętnie skorzystałabym z takich okazji, to byłoby rewelacyjne dla mnie. Bardzo lubię zare

 • Gość: Gość

  Oceniono 21 razy 7

  Zara ma prześliczne rzeczy, ale koszmarnie drogie. Jak można za zwykły top dać 80zł?! ;/

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 7

  Mango tez ma sklep internetowy, ale koszty wysylki do kazdego kraju nie bedacego Hiszpania sa niebotycznie wysokie. Ja tam tylko ogladam ciuchy, a potem szukam konkretnych rzeczy.

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 5

  komentarz pode mną - zupełna bzdura...przed studiami mieszkałam w mieście bez HMu i wieeele osób o nim słyszało a sporo kupowało. Poza tym u nas jest więcej HMów, prawie 10 to w każdym większym mieście a nie w całej Polsce..Jak ktoś napisał, na razie nie jesteśmy dla nich atrakcyjnym rynkiem ,bo w Polsce niestety jeszcze zakupy online raczkują..

 • Gość: Gość

  Oceniono 5 razy 5

  albo nawet za rok...

 • angelcathie

  Oceniono 6 razy 4

  a ja tam wolę najpierw przymierzyć :)

 • Gość: Gość

  Oceniono 8 razy 4

  chcemy Zary online :))))

 • femme_fatale

  Oceniono 6 razy 4

  H&M też nie wysyła do PL...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX