Groszki.pl - - serwis prezentujący oferty partnerów handlowych Agora S.A.

Awangardowe płaszcze Kasi N

09.12.2010 07:14
A A A Drukuj
Rzadko zdarzają się płaszcze, które zmieniają coś w naszym myśleniu o tej części garderoby. Proste klapy w kolekcji Kasi N zamieniają się w miękką, falistą linię lub zachwycają swoją wielowarstwową strukturą.

Kasia N, czyli Katarzyna Nizinkiewicz, to młoda projektantka, która zachwyca swoim myśleniem o zimowych płaszczach. W końcu ktoś wprowadził urozmaicenie do typowej konstrukcji płaszcza, tym samym stawiając wyżej poprzeczkę innym projektantom i producentom zimowej odzieży. Co ciekawe, Kasia jest fizykiem, ale to moda była zawsze jej pasją. Firma, którą prowadzi, Kwark, sprzedaje bieliznę i odzież termoaktywną, dobrą do chodzenia po górach. Firma odniosła sukces, ale projektantka miała apetyt na więcej.  Początkowo Kasia N była tylko linią damskiej odzieży, ale zainteresowanie projektami i trudności obcokrajowców w wymówieniu jej nazwiska spowodowały przejście do dzisiejszej skróconej formy. Tak narodziła się nowa marka.

Góry, mimo to, i natura dalej są obecne w jej myślach. Jak sama mówi, inspirują ją skały, drzewa i chmury, woda szumiąca w górskich potokach - aż czasami sama zastanawia się czy moda to na pewno jej świat.

Jeśli Kasia N ma jeszcze co do tego jakieś wątpliwości, my rozwiejmy je od razu. Jej płaszcze są pięknie uszyte, pomysłowe, bardzo ciepłe, bo zrobione z kaszmiru i/lub wełny a wykończone starannie jedwabną podszewką. Projektantka stara się, żeby każdy z jej ubiorów był bardzo charakterystyczny, a zarazem łatwy do noszenia. Nie projektuje w końcu do podziwiania, rzeczy mają być przede wszystkim noszone.

Płaszcz Orchidea, Kasia N, 850 zł

Projektując staram się stworzyć rzeczy, których jeszcze nie było. Unikalne, oryginalne i praktyczne. Twórcze. Takie, które nie tracą charakteru i stylu wraz z mijającym sezonem. Takie, które chętnie się nosi i trudno się z nimi rozstać. Chciałabym żeby żyły swoim życiem sprawiając radość wielu kobietom, które je wybrały - mówi Kasia N.

Nam przede wszystkim podoba się płaszcz Kioto z guzikami, który wygląda jakby się rozwarstwiał i luźny płaszcz Betty o fasonie z lat 50. Warto też zwrócić uwagę na płaszcz Swing przypominający krojem pelerynę, ale dający więcej ciepła.

Uwaga: kolekcja jest w tej chwili w cenie promocyjnej na stronie Salt and Pepper. Płaszcze zostały przecenione z 1000-1200 zł na 750-850 zł.

Ubrania zaprojektowane przez Kasię można kupić też na Pakamerze

Więcej:

Płaszcze Cubus

Płaszcze Cubus - ładne?

PYTANIE Czy przecena płaszczy Kasi N wydaje ci się atrakcyjna?

 Tak, chętnie kupiłabym któryś z nich.
 Nie, to i tak dla mnie za drogo.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (9)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 6 razy 6

  PIĘKNE

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 5

  Mnie się bardzo podobają, coś innego, no i wełna z kaszmirem a nie poliester i akryl

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo ładne, a ceny jak na taką jakość i uniwersalne ponadczasowe kroje są znośne :)

 • Gość: Gość

  Oceniono 6 razy 4

  Tych płaszczy nie ma w sklepach internetowych, które wymienione zostały w artykule. Przeszukałam wszystko - nie znalazłam. Bardzo proszę o sprostowanie.

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy 2

  bardzo orginalne, ale nie w moim guście

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy 2

  to kasia nizikiewicz czy zapała? bo chyba jakas niescislosc sie wkradła ;>

 • Gość: Gość

  0

  peachy, dlaczego wszystko co jest w miarę eleganckie jest dla pań po 40 roku życia?

 • wave2772

  Oceniono 2 razy 0

  Te płaszcze tak jakby przerysowane,
  ale ujdą.

 • peachy

  Oceniono 1 raz -1

  Koszmarki dla pań po 40 roku życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX