Mocny, kolorowy makijaż? Zapomnij o nim! Teraz czas na naturalne glow

Matowa twarz, kolorowe powieki czy intensywne konturowanie - to wszystko odchodzi powoli w odstawkę. Hitem tego sezonu będzie naturalne glow. Makijaż rozświetlający to jeden z najnowszych i zarazem najpopularniejszych trendów makijarzowych tego roku. Sprawdź jak go wykonać.

Hit z Tiktoka przenosi się na polskie ulice

Natural glow make up – czyli inaczej naturalny makijaż rozświetlający, to jeden z wiodących trendów beuty na nadchodzący sezon wiosna-lato 2023! Moda na tzw. „make up no make up" w rozświetlonej wersji zrodziła się na Tiktoku. Zarówno polskie, jak i zagraniczne influencerki już od dłuższego czasu publikują tutoriale na ten rodzaj makijażu, polecając sobie przy tym ulubione podkłady, pudry czy rozświetlacze. 

Na polskojęzycznym tiktoku z naturalnego makijażu w stylu glow znana jest głównie influencerka @alexyourcleenex, której bardzo subtelne i niemal nie widoczne makijaże przypadły do gustu wielu użytkownikom platformy.  

Natural glow make up – na czym polega i jak go wykonać?

Makijaż naturalny rozświetlający, jak sama nazwa wskazuje ma być w swoim wykończeniu bardzo naturalny i delikatny. Nie oznacza to jednak że używa się do niego małej ilości kosmetyków. Natural glow make up powinien dawać wrażenie naturalnie idealnej i rozświetlonej skóry.

Aby wykonać makijaż rozświetlający samemu w domu należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, takich jak:

  • Odpowiednio dobrany podkład – nie może on być zbyt ciemny, ani zbyt jasny. Najlepiej wybrać odcień pasujący do reszty ciała w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu.
  • Konturowanie na mokro – Używanie płynnej formy kosmetyków pozwala na uzyskanie znacznie bardziej naturalnego efektu. Najlepiej sięgnąć po stick do konturowania. Zamiast różu można także użyć ulubionej różowej szminki!
  • Rozświetlacz – Nie da się osiągnąć naturalnego glow bez odpowiedniego blasku w postaci rozświetlacza. Najlepiej wybrać taki, który nie pozostawia widocznych drobinek lecz dobrze wblendowuje się w skórę, tworząc odbijającą taflę.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.