W latach 80 były prawdziwym hitem, dziś znów wróciły do łask. Kochała je księżna Diana!

Trendy w modzie co jakiś czas powracają jak bumerang. Dzięki tak dużej ich powtarzalności można by powiedzieć, że wszystko jest lub kiedyś już było modne. Trend ma szansę na zyskanie drugiego życie za sprawą popularnego projektanta, który odkopie go gdzieś z czeluści świata mody i zrobi na jego podstawie cały pokaz. Może także zostać wskrzeszony za sprawą historycznego serialu lub filmu. Nie do końca wiadomo, co sprawiło, że trend, o którym mowa wrócił do łask. Pewne jest jednak to, że będzie o nim głośno!

Bufiaste rękawy hitem sezonu – kochała je księżna Diana

Jeśli jesteś lub byłeś fanem rodziny królewskiej, hasło "bufiaste rękawy" być może kojarzy ci się z księżną Dianą. Skojarzenie to jest jak najbardziej trafne! Mówi się, że to właśnie kreacje Diany zapoczątkowały trend na bufiaste rękawy w latach 80. Współcześnie, dawne stylizacje dawnej księżnej Walii są niezwykle chętnie odtwarzane, przez młode pokolenia. Modne były już słynne szorty kolarki, które Diana uwielbiała nosić z oversizowymi bluzami, czy kolorowe swetry z ciekawymi nadrukami. Wygląda na to, że przyszedł czas, aby kolejny trend zapoczątkowany przez Dianę powrócił.

Zobacz także: Sukienki na wiosnę i lato do 50 złotych. Efektowne modele z Lidla, Sinsay i Zary

 

Księżna Diana wykorzystywała bufiaste rękawy w swoich eleganckich i codziennych stylizacjach. Najczęściej bufki pojawiały się w koszulach czy sukienkach zakładanych na formalne okazje. Niekiedy jednak także codzienne swetry Diany ozdobione były kształtnymi bufkami. Ten krój szczególnie pasował do jej zgrabnej sylwetki. Bufiaste rękawy poszerzają bowiem górę ciała, optycznie tworząc figurę klepsydry. 

Bufiaste rękawy – komu pasują i jak je stylizować? 

Bufiaste rękawy to taki element ubioru, który będzie pasował do niemal każdej figury. Kobiety o drobnych ramionach a nieco większej dolnej partii ciała, dzięki bufiastym rękawom doskonale wyrównają dysproporcję i stworzą figurę klepsydry. Natomiast panie o nieco większych ramionach, dzięki bufkom mają je szansę skutecznie ukryć. 

 

Wiele osób pragnących przetestować powracający trend na bufiaste rękawy, pewnie zastanawia się, w jaki sposób je stylizować? Sprawa jest jednak znacznie prostsza, niż się wydaje. Bufki pasują bowiem niemal do wszystkiego i na każdą okazję. W eleganckich stylizacjach świetnie sprawdzą się koszule lub ołówkowe sukienki z bufkami. Na co dzień natomiast dobrym pomysłem będzie wybór swetra lub bluzy i połączenia ich z modnymi jeansami o kroju straight leg. Opcji jest naprawdę wiele!

Więcej o: