Urodowy przebój TikToka. Lekki, dziewczęcy i modny - taki właśnie jest makijaż, który podbija Internet

Trend makijażowy prosto z wybiegów największych światowych marek modowych, który podbił serca milionów użytkowniczek TikToka. Cloud skin to najciekawszy makijażowy trend, jaki dziś zobaczycie!

W tym sezonie króluje minimalizm i to nie tylko w modzie, ale także w makijażu. Zapominamy o wielu produktach, a wybieramy tylko te niezbędne. W myśl tej zasady powstał trend makijażowy cloud skin, polegający na osiągnięciu, jak naturalniejszego makijażu, dzięki dobrej pielęgnacji i minimalistycznej kosmetyczki. 

Makijaż cloud skin

Cloud skin makeup jest wyjątkowym trendem, bowiem kładzie on większy nacisk na pielęgnacje skóry niż na ciężki makijaż. Wymaga od skóry, aby była promienna i odpowiednio nawilżona. W makijażu tym unikamy nadmiaru podkładu i zapominamy o kryjących korektorach. Ma być lekko jak chmurka. Stąd właśnie nazwa tego makijażu. 

 

W makijażu cloud skin liczy się podkreślenie naszych naturalnych cech. Dlatego jeżeli wybieramy podkład to tylko lekki i to w minimalnych ilościach. Co więcej, nie musimy wydawać wielu pieniędzy na kosmetyki, bowiem w tym trendzie na bok odsuwamy puder, czy bronzer. Główną rolę gra tu róż - najlepiej w jasnym, pudrowym kolorze. Sprawdzi się zarówno róż w pudrze, jak także róż w kremie, który dodatkowo zostawi delikatny efekt rozświetlenia. 

Przeczytaj także: Już nie szorty, a jortsy. 5 sposób, jak nosić najmodniejsze spodnie lata 2023

W makijażu tym chodzi o osiągnięcie, jak najnaturalniejszego efektu, bez tworzenia maski. Dlatego głównymi celami cloud skin jest: ujednolicona cera, rumiane policzki, wyraziste rzęsy i gęste brwi. I gotowe! Makijaż ten ze względu na swoją lekkość jest stworzony na letnie, wysokie temperatury. 

Przeczytaj także: Ten model pielęgnacji pomoże ci uzyskać jędrną i gładką skórę! Efekt baby skin bije rekordy

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.