3 sprawdzone metody na rozjaśnienie włosów. Tanie i poradzą sobie nawet z ciemniejszymi pasmami

Jeżeli chcesz rozjaśnić włosy na lato, a nie masz czasu iść do fryzjera, to te domowe i tanie sposoby sprawdzą się znakomicie. Dzięki naturalnym składnikom uzyskasz wymarzony efekt. Metody te znane są od pokoleń!

Jeżeli zależy ci na włosach muśniętych słońcem, a nie chcesz iść do fryzjera, to te tanie, domowe i sprawdzone metody pomogą ci uzyskać wymarzony efekt. Są proste i szybkie, a składniki do ich wykonania z pewnością masz w swoim domu. 

1. Sok z cytryny

Sok z cytryny to dobrze znany sposób. Kwasy w niej zawarte mają właściwości rozjaśniające. Należy jednak pamiętać o tym, że sok z cytryny ma bardzo niskie pH, dlatego powinien być zawsze rozcieńczony. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem będzie zrobienie płukanki w proporcjach 2 łyżki wyciśniętego soku na 500 ml wody. Płukankę najlepiej nałożyć na mokre, umyte włosy, a następnie wysuszyć. Ta metoda może spowodować, że nasze włosy będą nadmiernie suche, dlatego nie zapominajmy o nakładaniu nawilżającej maski min. 2 razy w tygodniu. 

 

Czytaj także: Jak tanio osiągnąć efekt długich i zdrowych rzęs oraz gęstych brwi? Ten olejek kosztuje grosze!

2. Płukanka z rumianku 

Płukanka z rumianku to sposób znany nawet naszym babciom. Metoda ta jest zdecydowanie najbezpieczniejsza i można ją stosować przez długi czas. Jest to także bardzo tani sposób, bowiem rumianek możemy kupić w każdym sklepie.

Podobnie jak z sokiem z cytryny, należy przygotować płukankę z rumianku, w której powinno się moczyć włosy. Należy zaparzyć cztery saszetki suszu w litrze wody. Efekty widać już po tygodniu regularnego stosowania. Co więcej, rumianek sprawdzi się także jako antidotum na przetłuszczające się włosy.

3. Woda utleniona 

Ta metoda jest zdecydowanie najskuteczniejsza i poradzi sobie nawet z ciemnymi włosami. Jednak zanim zdecydujesz się na rozjaśnianie włosów tą metodą upewnij się, że ma ona stężenie 3%. Tylko taka woda utleniona nadaje się do użytku na włosy, bowiem jest ona tym samym roztworem, co oksydant o stężeniu 3% stosowany przy delikatnych farbach do włosów, czyli tak zwanych tonerach. 

Wodę utlenioną należy rozprowadzić na włosach i trzymać ok 20 minut. Następnie trzeba ją dobrze spłukać. Po takim zabiegu koniecznie należy zastosować odżywkę lub maskę. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć rozjaśnienie nawet o cały ton. Należy pamiętać, że woda utleniona daje efekt włosów wpadających w żółte tony, dlatego jeżeli zależy ci na chłodnych odcieniach, to ta metoda nie będzie odpowiednia dla ciebie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA