Wielki powrót do przeszłości. Te włosy znów są modne i pobijają wybiegi mody

O tym, że moda lubi powracać wie każdy. Na nowo nosimy sukienki i dodatki sprzed lat. Również sięgamy po fryzury, które nosiły kiedyś nasze mamy. Teraz swój wielki powrót zaliczyła moda na karbowane włosy, które podbijają serca gwiazd.

Moda zatacza koło i to co kiedyś zupełnie wyszło z mody, dziś na nowo odkrywane jest przez młodsze pokolenia. Tak stało się z trendem na karbowane, czyli bardzo mocno pokręcone w specyficzny sposób włosy. Fryzurę tą możemy zauważyć nie tylko na ulicy, lecz także na wybiegach i czerwonym dywanie.

Karbowane włosy znowu trendy!

Karbowane włosy możemy podziwiać ostatnio zarówno na wybiegach największych modowych marek, jak również na czerwonym dywanie. Trend na tę fryzurę mocno podkręciła aktorka Amanda Seyfried, która zaprezentowała ją podczas tegorocznych Oscarów mody, czyli słynnej Met Gali. W ślad za nią poszły tysiące kobiet dla których karbowane włosy stały się ulubioną fryzurą.

 

Przeczytaj także: Urodowy przebój TikToka. Lekki, dziewczęcy i modny - taki właśnie jest makijaż, który podbija Internet

Domowe sposoby na karbowane włosy

Jak szybko i łatwo osiągnąć efekt karbowanych włosów? Jest na to sposób! Wystarczy, że zwiążemy lekko mokre włosy w warkocze (mogą być dwa, ale im więcej warkoczyków, tym lepszy efekt) i pójdziemy z nimi spać. Rano po rozplątaniu, włosy będą mieć idealną, karbowaną strukturę i to w delikatny i bezpieczny dla włosów sposób.

Innym szybszym sposobem jest użycie prostownicy. Tu jednak sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana, bowiem wymaga konkretnej techniki. Kosmyk włosów należy chwycić w prostownicę i wygiąć w drugą stronę, a następnie przytrzymać, aby włosy się odkształciły. Można skorzystać także ze specjalnej karbownicy. O tym, jak jej użyć dowiedzie się w filmiku poniżej. 

Przeczytaj także: Z wybiegów domów mody na ulice miast. Ten makijaż będzie podbijał nadchodzące trendy

Więcej o:
Copyright © Agora SA