Szara i pozbawiona jędrności skóra latem? Uważaj, to może być oznaka odwodnienia

Nawodnienie to podstawa. Szczególnie latem, gdy narażeni jesteśmy na wysokie temperatury i szybciej tracimy wodę z organizmu. Odczuwa to także nasza skóra twarzy, która przy upale i przy nadmiernej ekspozycji na słońcu, wiodczeje. Co zrobić, aby nasza cera nie była odwodniona? I co ważniejsze, jak rozpoznać, że zmagamy się z tym problemem?

Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie to poważny problem, który niesie ze sobą wiele zagrożeń. Nawodnienie jest szczególnie ważne w okresie wakacyjnym. Wysuszenie organizmu odczuwa także nasza cera, która staje się poszarzała i pozbawiona elastyczności.

Skóra sucha, czy odwodniona? Jak rozpoznać problem?

Patrzysz w lustro, a tam wiotka skóra twarzy pozbawiona jędrności? To wcale nie musi oznaczać, że twoja cera się starzeje. Mogą to być sygnały alarmujące, że twój organizm jest odwodniony. Jak rozpoznać pierwsze symptomy?

Bardzo często sądzimy, że skóra pozbawiona blasku i zmagająca się z brakiem jędrności jest znakiem, że posiadamy cerę suchą. Jednak nie zawsze tak jest. Czasem nasz organizm wysyła nam sygnały ostrzegawcze, alarmujące że brakuje mu odpowiedniego nawodnienia. Jak rozpoznać zatem czy mamy cerę suchą, czy odwodnioną?

Cera sucha jest dużo mniejszym problemem, ponieważ odpowiedni poziom nawilżenia możemy przywrócić dobrze dobranym kremem nawilżającym. Problem cery odwodnionej jest poważniejszy, bowiem dotyczy głębszych warstw skóry. To właśnie one odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry twarzy.

Czytaj także:Te buty pokochały it-girls. Pasują do wszystkiego. Ich fanką jest sama Kendall Jenner

Odpowiednie nawodnienie to podstawa jędrnej i młodej skóry

Sucha skóra nie oznacza utraty elastyczności, a odwodniona - już tak! Dlatego warto pamiętać, że dobrze nawodniona skóra to gwarancja spowolnienia powstawania zmarszczek. Brak odpowiedniego nawilżenia sygnalizuje wiotka, zapadnięta, a dodatkowo szara i ziemista cera, podczas gdy dobrze nawilżona skóra jest jędrna, sprężysta, gładka i wypełniona.

Aby pomóc naszej cerze odzyskać stracony blask i jędrność należy pić min.1,5l wody na dzień, a do swojej pielęgnacji włączyć silnie nawilżające składniki, jak na przykład kwas hialuronowy, który ma właściwości wiążące cząsteczki wody w skórze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.