Jej mąż był prezydentem, a to na nią patrzył cały kraj. W latach 90. jej stylizacje robiły furorę, teraz jest ikoną 50+

Bezbłędne, odważne i niebanalne stylizacje wyróżniały ją w latach 90. i sprawiły, że każde spojrzenie było skierowane na nią. Wciąż zachwyca, a wyczucia stylu zazdrości jej niejedna 50-ka!

Jolanty Kwaśniewskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Chociaż była pierwsza dama teraz znacznie rzadziej pojawia się w przestrzeni publicznej, wciąż potrafi zachwycić! Jej styl jest kwintesencją klasy, niewymuszonej elegancji i kobiecości. Dlaczego? 

1. Rozświetlający makijaż i fryzura 

Pierwszym, co się rzuca w nienagannym wyglądzie Jolanty Kwaśniewskiej to właśnie makijaż i fryzura. Była pierwsza dama słynie z krótkich, ciemnych włosów (często z czerwonymi refleksami), które zawsze ją wyróżniały i nadawały pazura. 
Warto także zwrócić uwagę na makijaże - zazwyczaj podkreślonym czerwieniom ustom często towarzyszy niebanalne podkreślenie oka. Kontrastujące kolory i mocne rozświetlenie to znak rozpoznawczy.

 

Zobacz także: Manicure, który wysmukli i odmłodzi dłonie! Takie paznokcie są hitem na wiosnę 2023

2. Klasa i własny styl Jolanty Kwaśniewskiej 

Chociaż rola, jaką przez lata pełniła Jolanta Kwaśniewska u boku swojego męża z pewnością wymagała przestrzegania przez nią ściśle określonego protokołu, który najpewniej zawierał wytyczne co do sposobu ubioru, byłej pierwszej damie nie można odmówić jednego - zawsze miała swój styl. W latach 90. jej stylizacje wyróżniała lekkość i dziewczęcość, teraz zachwyca połączeniem nonszalancji i elegancji.

 

3. Wyraziste dodatki

Uwagę zwracają także dodatki. Była pierwsza dama zawsze skrupulatnie dobiera akcesoria - czy są to oprawki, które przyciągają uwagę, czy biżuteria - zawsze pozostają idealnie dopasowane do stylizacji. Często są to też masywne naszyjniki oraz kolczyki, które pięknie podkreślają krótką fryzurę i rysy twarzy. 

 

Sprawdź: Te spódnice łączą trendy! Już za 20 złotych romantyczne modele znanych marek

Więcej o:
Copyright © Agora SA