Te buty przeżywają swój modowy renesans! Topowe trendy na lato 2023

Rok 2023 pod względem mody, funduje nam prawdziwy powrót do przeszłości. Po szerokich spodniach, dzwonach i kamizelkach nadszedł czas także na sferę obuwniczą. Nowy sezon przynosi nam bowiem modę na "znienawidzone" przez wielu klasyczne balerinki czy loafersy! Odwzorowanie aktualnych trentów znalazło swoje odwzorowanie w stylizacjach gwiazd oraz najnowszej kampanii Jenny Fairy x Emily Ratajkowski.

Modowy renesans dla balerinek

Balerinki, potocznie nazywane także baletkami, to jeden z najbardziej modowo "znienawidzonych" modeli damskiego obuwia. Choć ten niezwykle wygodny rodzaj butów, stale widywany jest podczas imprez czy wesel, jako obuwie zastępcze dla klasycznych szpilek, to rzadko spotykany jest on w codziennych stylizacjach. Emily Ratajkowski w najnowszej kampanii dla CCC odczarowuje oblicze balerinek udowadniając, że mogą one stanowić niezwykle modne dopełnienie wielu outfitów! 

Kampania Jenny Fairy x Emily Ratajkowski, w której znana modelka pozuje w klasycznych modelach czarnych balerinek z paskiem, zestawionych z białymi podkolanówkami, przyłożyła swoją cegiełkę do ożywienia trendu na ten rodzaj butów. Wielki powrót balerinek zapowiadany był już jednak od dłuższego czasu. Wiele znanych osób takich jak Jessica Mercedes czy Joanna Horodyńska już od zeszłego roku chętnie dopełniało swoje stylizacje różnymi wariacjami na temat balerinek. Wszystko wskazuje więc na to, że balerinki to będzie jeden z wiodących trendów na wiosnę i lato 2023!

 

Sprawdź także: Hitowe buty z lat 00 powracają!

Półbuty - modowy dodatek czy relikt z babcinej szafy? 

Loafersy, występujące także pod nazwą mokasyny bądź półbuty, to rodzaj obuwia, który posiada zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dużej części społeczeństwa loafersy kojarzą się głównie z obuwiem dla kobiet w podeszłym wieku, lub jako jeden z dawno wymarłych trendów. Jak jednak wiadomo moda lubi zataczać koło, odkurzając tym samym nieco zapomniane hity z poprzednich lat. Podobnie jak wyżej wspominane balerinki, swój renesans w obecnym sezonie wiosenno-letnim przeżywają także właśnie moksyny! 

 

Wiele ciekawych modeli loafersów znalazło się w nowych kolekcjach znanych polskich i zagranicznych marek takich jak deichmann czy CCC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.