Od tego trendu nie da się uciec! Jest ciągle modny i pojawia się wszędzie. Działa jak wehikuł czasu

Ubrania z szaf naszych babć i mam, teraz znowu są na czasie. Styl vintage święci obecnie swoje triumfy i warto w swoich strojach postawić przynajmniej na jeden element retro. Sprawdź, który będzie najlepszym wyborem.

Moda z poprzednich dekad ciągle powraca w wielkim stylu. Nawet trendy lat 2000, które wszyscy niegdyś uważaliśmy za kicz, znowu cieszą się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że ubrania w stylu retro są teraz absolutnym hitem. Często stanowią one element stroju idealnie wpisującego się w panujące trendy. Oto co kiedyś rządziło ulicami miast i teraz znowu święci triumfy.

Ubrania, które powracają i znowu podbijają serca miłośników mody

W latach 80. XX wieku wypromowany został tzw. power look, gdzie kobiety zakładały garnitury, mocno podkreślające ramiona, z klapami przy kołnierzach i wyrazistymi guzikami. Teraz garnitury i wszelkiego rodzaju marynarki z poduszkami znowu wracają do łask. Często mają oversize’owe kroje, do których zakłada się dopasowany dół.

 

Wiele osób zapomniało też o spodniach typu dzwony, tymczasem w tym sezonie warto w nie zainwestować. W latach 70. były praktycznie wszędzie i przybierały przeróżne wersje. Mogły to być zarówno zwykłe jeansy, jak i wersje pełne kolorów i wzorów.

 

Teraz jest podobnie, można je nosić na co dzień, ale dostępne są też wersje o bardziej eleganckim charakterze. Nie brakuje również garniturów z dzwonami w roli głównej. 

Zobacz także: Katarzyna Cichopek prezentuje eleganckie stylizacje na komunię. Są proste do odtworzenia

Ubrania vintage, które będą modne bez względu na sezon

Oczywiście, są też ubrania w stylu vintage, które ciągle są modne i chętnie wybierane przez każdego. Jednym z najbardziej oczywistych przykładów może być klasyczny trencz. Mocno promowany był w latach 50. i od tego czasu pozostaje ciągle w modzie.

 

Inną opcją są też koszule i bluzki w stylu retro. Charakteryzują się często zaokrąglonym kołnierzykiem, ozdobionym np. koronką. W styl vintage wpisują się też modele z dodatkowym wiązaniem pod szyją.

 

Nie można też zapomnieć o dodatkach, wyglądających niczym wyjęte z poprzedniego wieku. Świetnym przykładem będą tutaj okulary przeciwsłoneczne. Ponadczasowe oprawki typu awiator czy lenonki są ciągle modne i idealnie wpisują się w styl vintage. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku butów. Obecnie królują mokasyny, które także mogą być elementem retro w twojej codziennej stylizacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA