3 rzeczy w stylu "old money", na które możesz sobie pozwolić! Już za 80 złotych

Styl "old money" wcale nie musi być drogi! Liczy się ponadczasowość i jakość! Te 3 rzeczy znajdziesz w szafie każdego bogacza, a wcale nie kosztują fortuny!

O stylu "old money" z pewnością słyszała większość dziewczyn. Spopularyzowany zarówno w social mediach, jak i pop kulturze, definiowany jest często jako "styl bogatych ludzi". Czym się charakteryzuje? Wbrew pozorom skromnością! W estetyce "old money" wcale nie chodzi o duże logo czy przepych, a o jakościowy minimalizm. Stawia się na jakość, prostotę i ponadczasowość! Oto 3 rzeczy, które są definicją cichego luksusu. 

1. Koszula oksfordzka

Koszula to wielosezonowy element garderoby, który znajdzie się w szafie pewnie każdej kobiety. Jednak jeśli pragniesz modelu w stylu "old money", postaw na koszulę oksfordzką. Jej nazwa pochodzi od materiału - bawełny oksfordzkiej. Dla podkręcenia luksusowej estetyki wybierz ją w błękitnym kolorze! Sposobów na wystylizowanie jej jest mnóstwo, wygląda drogo, a w H&M jest za niespełna 80 złotych! 

Koszula oksfordzka w H&M za 80 złotychKoszula oksfordzka w H&M za 80 złotych fot. hm.com

2. Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne, to dodatek, w który warto inwestować. Chociaż nie jest eksploatowany cały rok, wiosną i latem, używany niemal codziennie, powinien prezentować się możliwie jak najlepiej. Dlatego zamiast co sezon kupować nowe, sieciówkowe okulary za kilkadziesiąt złotych, warto od razu postawić na model, który zostanie z tobą przez lata! Do takich z pewnością zaliczają się Ray Ban Original Wayfarer, Aviator czy z bardziej kobiecych, uwielbiane są marki Versace lub Tom Ford.

 

3. Sneakersy w stylu old money 

Mimo że luksusowy, styl "old money" wcale nie jest niepraktyczny. Wręcz przeciwnie! To idealne połączenie smaku, wygody i funkcjonalności. A skoro tak, to nie obejdzie się bez sneakersów. W stylizacjach "bogaczy" najczęściej można spotkać markę Reebok lub Lacoste. Idealnym przykładem takiego modelu są Reebok Club C 85 Vintage. To model, który kosztuje nieco ponad 300 złotych, a nie powstydziłby się go nikt!

Zobacz też: Jak zadbać o włosy w 3 prostych krokach? Świadoma pielęgnacja to klucz do sukcesu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.