Te energetyczne kolory to gorący trend sezonu. Są wyraziste i wręcz rozświetlają twarz

Pewne kolory wręcz poprawiają nastrój! W modzie nazwano je dopamine colors, a tej wiosny kilka z nich jest szczególnie pożądanych. Są wyraziste, przykuwają uwagę i wyróżniają się w tłumie.

Wiele osób uważa, że za kolorami kryje się ukryte znaczenie, a poza tym wpływają na nasz nastrój. Niektóre wprowadzają spokój, inne zaś go pogarszają. Jest też pewien zestaw kolorów, które nazwano dopamine colors. Jak nazwa wskazuje, w pewnym sensie działają na dopaminę, czyli hormon szczęścia. Są intensywne i wyraźnie poprawiają nastrój. Po szaroburej zimie bardzo tego potrzebujemy. Energetyczne kolory są obecnie hitem! Oto kilka z nich.

Zobacz też: Spodnie w stylu lat 90. hitem sezonu. Dostępne w Zarze na wyprzedaży. Podobne w Reserved i HM

Soczyste cytrusy na wiosnę. Limonka i pomarańcza są w trendach

Jednym najważniejszych energetycznych kolorów są dwa odcienie kojarzące się z cytrusami: pomarańczowy i limonkowy. Wiele osób może kojarzyć je jako te związane z odzieżą roboczą. Tak intensywne, że aż przytłaczające. Nic bardziej mylnego. Kolor pomarańczowy to znakomita alternatywa dla klasycznej czerwieni. Rozświetla twarz i wręcz dodaje energii. 

 

Równie świetnie wypada limonka, która znakomicie współgra z bielą i turkusem. To wręcz duża dawka modowej energii. Limonka wyjątkowo dobrze prezentuje się na konkretnych tkaninach, np. atłasowych i satynowych z delikatnym połyskiem.

Natomiast jeśli chcemy limonkę do swojej szafy przemycić subtelnie, to wystarczy marynarka zestawiona z jeansami.

 

Zobacz też: Katarzyna Cichopek prezentuje eleganckie stylizacje na komunię. Są proste do odtworzenia

Lazurowe modowe wybrzeże. Ten kolor jest pełen gracji

Ten modny energetyczny kolor wyjątkowo mocno kojarzy się z wakacjami i podróżami, a jest nim lazurowy. Jest mocny i nasycony, ale nieco spokojniejszy niż dwa wcześniejsze. Pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom. Będzie świetnie wyglądał jako garnitur złożony z taliowanej marynarki i spodni o fasonie dzwonów. 

 

Ostatni kolor pełen energii to viva magneta, która jest ogłoszona przez Instytut Pantone jako kolor roku. Jest pełen gracji i świetnie sprawdzi się na okazje typu wesele czy komunie.

 
Więcej o: