Nowy HIT Tiktoka i Instagrama rodem z lat 80. Influencerki zdradzają, jak go stylizować

Były modne w latach 80. i dziś ponownie wracają do łask. Proste, materiałowe opaski do włosów w basicowych kolorach to prawdziwy hit wśród influencerek. Tiktokerki podpowiadają, w jaki sposób je nosić i stylizować.

Ten trend pokochały Influecerki – opaski do włosów z lat 80. wracają do łask

Proste, materiałowe opaski do włosów to coś, co do niedawna kojarzyło nam się jedynie z uprawianiem sportu lub modą z lat 80-tych. Okazuje się jednak, że trend ten będzie miał swój wielki powrót. Wiele gwiazd i influencerek, w tym także modelka Hailey Bieber, pokochało noszenie tych a'la sportowych opasek także na co dzień.

Na Instagramie już teraz odnaleźć można wiele modnych stylizacji z użyciem materiałowych opasek do włosów. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, noszenie opasek ma także aspekt praktyczny. Jest to akcesorium, które nie tylko będzie świetnie się prezentować, ale także przytrzyma rozpuszczone włosy na swoim miejscu, ochroni je przy makijażu czy nawet, w przypadku szerszych modeli, delikatnie osłoni głowę przed słońcem. Czarna lub biała opaska i designerskie okulary przeciwsłoneczne to doskonała opcja na letnie dni!

 

W jaki sposób nosić materiałowe opaski? Tiktokerka zdradza swoje sposoby!

Materiałowe opaski to akcesorium, które można nosić na wiele różnych sposobów. Nadadzą się one zarówno do fryzur na rozpuszczonych włosach, jak i do różnego rodzaju upięć. Jeszcze więcej opcji stylizacji materiałowych opasek, będą miały dziewczyny posiadające fryzurę z grzywką. Wówczas całość włosów może zostać przytrzymana opaską z tyłu, a grzywa pozostawiona z przodu.

Jedna z użytkowniczek Tiktoka postanowiła podzielić się kilkoma swoimi sposobami na noszenie materiałowych opasek. Pierwszym z nich jest założenie jej na rozpuszczone włosy, a następnie wypuszczenie dwóch krótszych kosmyków, które będą ładnie okalały twarz. Inną, chyba najbardziej popularną i praktyczną opcją zaprezentowaną przez Oliwię, było zaczesanie wszystkich włosów do tyłu i nałożenie opaski zaraz przy linii włosów.  Na Tiktoku i Instagramie nie brakuje jednak także wielu innych pomysłów na wykorzystanie materiałowych opasek w różnych fryzurach. Warto się inspirować lub ponieść wodze fantazji i samodzielnie znaleźć idealny dla siebie sposób na ich noszenie.

Sprawdź także: Te spódnice to klasyka, której nie może zabraknąć w szafie. Są uniwersalne, stylowe i modne

Więcej o: