Takich sukienek lepiej unikać! Dodają kilogramów i wyglądają niekorzystnie

Niektóre sukienki potrafią pięknie podkreślić i wyszczuplić sylwetkę, inne wręcz przeciwnie. Na te sukienki lepiej uważać.

Luźne sukienki, wyraźne wzory czy szerokie wziewne materiały to coś, co zdecydowanie może podobać się wielu kobietom. Nie zawsze jednak to, co nam się podoba, jest tym w czym wyglądamy najlepiej. Istnieją bowiem takie fasony sukienek, które optycznie potrafią dodać nawet kilka kilogramów.

Brak paska, marszczeń lub odcięcia w talii? Taki fason może „pogrubiać"

Wiele kobiet niezależnie od posiadanej sylwetki uwielbia ukrywać swoje atuty pod luźnymi i bezkształtnymi ubraniami. Coraz modniejsze są szerokie spodnie, oversizowe bluzy oraz sukienki bez wyraźnego kroju. Chęć ukrycia swojej figury pod luźną sukienką, nie zawsze będzie jednak dobrym wyjściem.

 Każda sylwetka jest piękna i każdej należy się, choć delikatne podkreślenie atutów. Zakładanie bezkształtnej sukienki z myślą, że zakryje ona mankamenty naszej sylwetki, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Taki krój jest bowiem w stanie optycznie poszerzyć i dodać kilka kilogramów!

 

Za duże lub za małe sukienki? To przepis na modową wpadkę.

Choć krój oversize już od dłuższego czasu jest mocno obecny w modowym świecie, to zdecydowanie nie nadaje się on dla osób, które pragną strojem wyszczuplić optycznie swoją sylwetkę. Za duże rozmiarowo sukienki, czy też kroje oversize zawsze będą optycznie poszerzać i dodawać kilogramów.

 

Zasada odpowiedniego rozmiaru nie tyczy się jednak tylko za dużych sukienek, ale także tych nieco zbyt małych. Dlaczego? Wpijające się ramiączka, niedopięty zamek czy za ciasny pasek jedynie bardziej uwydatnią wszystkie mankamenty całej sylwetki. Jedynie odpowiednio dobrany rozmiar sukienki będzie wyglądał elegancko i estetycznie.

Takich wzorów na sukienkach lepiej się wystrzegać

Kolorowe wzory mogą przypaść do gustu wielu kobietom. Wybierając jednak sukienkę, która optycznie miałaby wyszczuplić nieco naszą sylwetkę, wzory to coś, czego lepiej unikać. Niektóre wzory, szczególnie te zdecydowanie większe i wyraźniejsze, mogą optycznie dodawać kilogramów. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie całkowicie zrezygnować z kolorowych nadruków, warto postawić na te nieco drobniejsze takie jak niewielkie kwiatuszki czy kropki.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA