To już HIT lata! Mermaidcore to trend, który podbił świat mody. Sprawdzi się też na sezon weselny

Mermaidecore to oczywiście trend, który swoje źródło ma w high-fahsion, ale spopularyzował go TikTok. Polega na wyobrażeniu i urzeczywistnieniu...syreniej estetyki. I chociaż w teorii brzmi absurdalnie, efekty są powalające.

Oryginalne, dziewczęce i bardzo powabne. Królują oczywiście falbany, siateczkowe wstawki, perłowo-satynowo-metaliczne wykończenia, cekiny imitujące łuski, a także róż oraz błękit.

"Mermaid Aesthetic" to zapowiadany HIT lata. O tym trendzie rozpisują się największe modowe magazyny

Zaletą estetyki w stylu mermaidcore zdecydowanie jest dwojakość. Z jednej strony potrafi być zabawna, lekka i bardzo ekstrawertyczna. Przepełniona kolorami i dopieszczona detalami. Ale...to nie powód, aby minimalistki spisały ją na straty. Na "syrenkowy styl" składają się także ultrakobiece, zmysłowe i bardzo stonowane stylizacje, które chociaż proste, wbijają w fotele. Tę oryginalność zauważyli projektanci i najlepsi styliści, bowiem rozpisują się o nim najpopularniejsze modowe magazyny.

 
 

Bal w syrenim stylu. Sukienki w stylu mermaidcore

Mając pod ręką tak efektowny i wyrazisty trend nie sposób nie wykorzystać go w trwającym sezonie weselnym. Zwłaszcza, że rozwiązań jest naprawdę wiele. Z jednej strony w tę estetykę wpisują się kolumnowe suknie mocno dopasowane do pasa i luźno puszczone u dołu (imitujące oczywiście syreni ogon), z drugiej ołówkowe sukienki wysadzane cekinami. W tym stylu są także satynowe modele lub z ozdobnym dekoltem oddającym hołd muszelkowemu bikini.  Całość uzupełniona oczywiście dodatkami - najlepiej perłowymi, tworzy spójną bardzo kobiecą stylizację o niebanalnym charakterze. 

 

Zobacz też: To najmodniejsze buty nadchodzącego lata! Oryginalne i trendowe modele z Sinsay, Reserved i Stradivarius

Więcej o:
Copyright © Agora SA