Te fryzury brylują w trendach na lato 2023. Nosiły je Cindy Crawford i Pamela Anderson

Te fryzury w stylu lat 70. i 90. podbijają trendy na lato 2023. Dawniej nosiły je największe gwiazdy, a dziś można je oglądać na ulicach i na Instagramie.

Szał na vintage jest obecny nie tylko w modzie. Wśród fryzjerskich trendów na lato 2023 znalazło się wiele fryzur inspirowanych tymi z lat 70. i 90. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą fryzury, w poszukiwaniu inspiracji przyjrzyj się starym zdjęciom takich gwiazd, jak Cindy Crawford, Pamela Anderson, Brigitte Bardot. 

 

Modne fryzury na lato 2023. Postaw na objętość

W tym sezonie stawiamy na objętość w stylu lat 90. Włosy mają odbijać się u nasady i sprawiać wrażenie niesamowicie gęstych i zdrowych. W uzyskaniu takiego efektu pomocny może okazać się jeden prosty trik. Doskonałym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest suszenie ich z głową w dół. Nawiew powinien być kierowany od nasady do końcówek. W trakcie suszenia warto przeczesać włosy okrągłą szczotką. Efekty z pewnością pozytywnie cię zaskoczą. Przed wielkim wyjściem fryzurę możesz utrwalić lakierem. 

Te fryzury podbijają trendy. Shaggy hair i mullet

Jeśli lubisz wyróżnić się z tłumu i nie boisz się odważnych rozwiązań, z pewnością ucieszy cię fakt, że do mody powróciły fryzury z lato 70., czyli  mullet i shaggy hair. Lata temu nosili je m.in. David Bowie, Jane Birkin czy Mick Jagger. Fryzury te były symbolem buntu i niezależności. 

 

Obydwie fryzury opierają się na mocnym wycieniowaniu włosów. Zazwyczaj łączy się je z prostą grzywką. Shaggy hair sprawdzą się zarówno u posiadaczek prostych, jak i kręconych włosów. Pasują również do każdego kształtu twarzy. 

Modne fryzury na lato 2023. Idealnie wygładzone włosy 

Jeśli nie przekonuje cię żaden z powyższych trendów, z pewnością przemówi do ciebie kolejna propozycja. W modzie są również idealnie wygładzone, proste włosy. Mają one wyglądać jak wypolerowane i zachwycać delikatnym blaskiem. Taka fryzura prezentuje się bardzo elegancko i luksusowo. Aby osiągnąć ten efekt warto zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. 

 

Zobacz też: Caramilk blonde to romantyczna i urocza koloryzacja na lato 2023. Jak ją nosić?

Więcej o: