Moda z lat 2000. powraca jak bumerang. Dla jednych to nowy trend, a dla innych nostalgiczny kicz

Stylizacje modne w latach 2000 wracają z wielkim hukiem. Możemy je zauważyć zarówno na czerwonym dywanie, jak i w stylu codziennym. Współczesną interpretacją mody z tamtego okresu jest styl Y2K. Sprawdź, co nosić, aby wyglądać modnie.

Pokolenie tzw. Millenialsów zapewne pamięta te dla niektórych może nieco kiczowate stylizacje z lat 2000. Obecnie możemy je obserwować dosłownie wszędzie w nieco innej, bardziej estetycznej odsłonie nazwanej stylem Y2K. Noszą je gwiazdy, projektanci, influencerzy, a także zwykłe osoby poruszające się po ulicach na całym świecie. Podpowiadamy, jakie elementy garderoby, warto mieć w szafie, aby wpasować się w estetykę stylu Y2K.

Luźne spodnie z niskim stanem zamiast rurek

Rurki w 2023 roku to już przeżytek. Znakiem rozpoznawczym stylu Y2K są luźne spodnie z niskim stanem tzw. biodrówki, które nosi wiele kobiet. Trend ten spowodował wielki come back dzwonów i spodni typu cargo, czyli modeli w wojskowym klimacie o oversizowym fasonie z charakterystycznymi wielkimi kieszeniami.

 

Czytaj też: Kolejny trend lat 90., który wrócił w nowej wersji. Zobacz, jak go nosić, aby wyglądać modnie

Spódniczki mini

Ultra krótkie modele spódniczek w połączeniu z oversizową marynarką to typowa stylizacja przywołująca nam na myśl lata 2000. Spódniczki mini nosimy również w zestawie z krótką marynarką stanowiącą komplet, a także zwykłymi krótkimi topami odsłaniającymi brzuch.

 

Kultowe dodatki – torebka bagietka i wąskie okulary przeciwsłoneczne

Dodatki, które nadają całej stylizacji klimat lat 2000. to z pewnością torebki bagietki zawieszane na ramieniu. Noszone są one zarówno do zwykłych dresów, jak i sukienek. Oprócz tego w letniej stylizacji Y2K nie może zabraknąć wąskich okularów przeciwsłonecznych. Gwiazdy noszą najczęściej modele o jaskrawych oprawkach z ciemnymi szkłami lub całe czarne.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA