Bluzka lub sweterek w paski jednym z największych trendów na jesień. Tak noszą go Instagramowe It-girls

Bluzka w paski to jeden najbardziej uniwersalnych elementów damskiej garderoby. Choć obecna była już w kolekcjach Coco Chanel, to przez wiele lat należała ona do nieco zapomnianych trendów. Dziś powraca, by królować podczas nadchodzącej jesieni.

Biało-czarna bluzka lub sweterek w poziome paski, to obok czarnej marynarki oraz jasnych jeansów o prostej nogawce, jeden z najbardziej ponadczasowych i uniwersalnych elementów damskiej garderoby. Pasiaste bluzki w marynarskim stylu spopularyzowane zostały na początku XX wieku, kiedy to pojawiły się w kolekcjach wielu znanych domów mody, w tym oczywiście w kolekcji domu mody Chanel. Od tamtego czasu stał się to ikoniczny element damskiej garderoby. 

Choć o pasiastych bluzkach i sweterkach nie da się zapomnieć, to przez ostatnich kilka lat nie należały one do najpopularniejszych. Wydaje się jednak, że w nadchodzącym sezonie znów staną się one hitem. Już zeszłej jesieni  białe sweterki w czarne paski powoli przebijały się wśród sezonowych trendów. Tej jesieni będzie go jednak znacznie więcej! 

 

Jak stylizować bluzki i sweterki w paski?

Bluzki i swetry w czarno-białe pasy to dość uniwersalny rodzaj odzieży. Ze względu na jego lekko elegancki charakter z pewnością jednak nie sprawdzi się on w połączeniu z luźną, typowo sportową odzieżą. Unikałabym więc łączenia pasiastych bluzek z dresami czy leginsami. Nie za dobrze będą się one prezentować także z modnymi ostatnio spodniami typu cargo.

Podczas stylizowania bluzek i sweterków w paski znaczenie lepiej będzie postawić na spodnie o lekko eleganckim lub neutralnym charakterze. Dobrze sprawdzą się spodnie garniturowe, szorty typu paper bag czy nawet klasyczne proste jeansy. 

 

Swetry w paski, dobrze wyglądały będą także w połączeniu z klasyczną czarną spódnicą. Bardzo modnym połączeniem będzie spódnica maxi i sweter o kroju oversize wypuszczony na wierzch. 

 

Przeczytaj również: Te wzory zdominują jesienne trendy. Wielki powrót topowych printów sprzed lat

Więcej o:
Copyright © Agora SA