Już nie tylko Adidas Samba! Jesienią będziemy nosić też te buty. Są kwintesencją stylu vintage

Buty Adidas Samba bez wątpienia są jednym z najpopularniejszych modeli sneakersów. Jednak tej jesieni razem z nimi na podium znalazły się buty japońskiej marki, które tak samo dobrze wpasowują się we wszechobecny styl vintage.

Adidas Samba to kultowy model butów, który nosiła każda it-girl w sezonie wiosenno-letnim. Buty te z pewnością stały się modowym viralem i były wyprzedane niemal w każdym sklepie. Jednak jesienią przyszła pora na małe zmiany. W tym sezonie największe modowe pasjonatki częściej wybierają inny model.

Onitsuka Tiger – japońska marka, która na nowo zawładnęła rynkiem

Onitsuka Tiger to japońska marka, która specjalizowała się w produkcji obuwia sportowego. Swoje triumfy marka ta zdobywała na początku istnienia, czyli na przełomie lat 50. i 60. Nieustannie doskonaląc swoją technologię produkcji, przez długi czas cieszyła się ona wieloma wiernymi klientami, którzy doceniali wysoką jakość butów sportowych. Jednak marka ta zniknęła z rynku w latach 70., ponieważ została wykupiona przez inną firmę. Swoją reaktywację przeżyła w latach 2000., kiedy to rozpoczęła się moda na retro sneakersy.

Buty Onitsuka Tiger MEXICO 66Buty Onitsuka Tiger MEXICO 66 fot. onitsukatiger.com

Czytaj też: Te wzory zdominują jesienne trendy. Wielki powrót topowych printów sprzed lat

Kultowe buty Onitsuka Tiger MEXICO 66 hitem tej jesieni

Jednym z kultowych modeli marki Onitsuka Tiger bez wątpienia jest MEXICO 66. Historia tych butów sięga lat 60. jednak dopiero teraz zbijają one największe triumfy w modzie codziennej. Aktualna wersja modelu z dawnych lat to kwintesencja stylu vintage, który zdecydowanie króluje od wielu sezonów. Buty te noszą zarówno gwiazdy, jak i największe influencerki. Model MEXICO 66 dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Jego design łączy w sobie cechy oryginalnego buta treningowego LIMBER-UP™ z 1961 roku oraz buta Limber z 1966 roku.

 

Sneakersy MEXICO 66 to klasyka, która sprawdzi się w każdej stylizacji

Modowe influencerki sneakersy MEXICO 66 noszą praktycznie do wszystkiego. Buty te doskonale komponują się zarówno ze spodniami, jak i ze spódnicami. Żółty model niewątpliwie podkreśla każdą, nawet najnudniejszą stylizację. Z kolei warianty o nieco bardziej stonowanej kolorystyce sprawdzają się w typowo basicowych lookach.

 

Czytaj też: Otulające perfumy na jesień do 30 zł. Obok ich zmysłowego zapachu nie da się przejść obojętnie

Więcej o:
Copyright © Agora SA