Te stylizacje księżnej Diany przeszły do historii. Dziś znów są ultramodne i łatwe do odtworzenia

Księżna Diana to niekwestionowana ikona swoich czasów. Była ona znana nie tylko z ze swoich mocnych poglądów oraz bycia członkinią rodziny królewskiej, ale także ze swoich doskonałych stylizacji, które do dziś stanowią inspirację dla wielu miłośników mody.

Księżna Diana to powiedzielibyśmy dziś prawdziwa „It girl" swoich czasów. Niewątpliwie, żadne stylizacje osób z brytyjskiej rodziny królewskiej nie doczekały się tylu odtworzeń co właśnie outfity Diany. Choć ubrania te noszone były już ponad ćwierć wieku temu, to nadal cieszą się niesłabnącym uznaniem. Styl lat 80. i 90. zdecydowanie wraca do łask, dlatego szczególnie obecnie warto na nowo spojrzeć na całokształt stylu księżnej i czerpać z niego inspiracje. 

Te stylizacje Diany przeszły do historii! I nie chodzi tylko o kultową „The Revenge Dress"

Najsłynniejsza stylizacja księżnej Diany? Zdecydowanie była to kultowa już The Revenge Dress, czyli mała czarna, którą Diana miała na sobie w dniu, w którym cały świat dowiedział się o zdradzie księcia Karola. Elegancka, przylegająca i czarna sukienka, z trenem i odkrytymi ramionami to jednak niejedyna stylizacja, która pozostała w pamięci ludzi. Co ciekawe, większość odtwarzanych współcześnie stylizacji księżnej stanowią te dość luźne, codzienne propozycje. 

 

Sprawdź także: W Zarze najpiękniejsze perfumy na jesień. Unikalne zapachy w atrakcyjnej cenie

Jedną z najchętniej zakładanych dziś stylizacji inspirowanych ubraniami Diany, jest ta składająca się z oversizowej szarej bluzy z napisem Harvard i logiem uczelni oraz czarnych kolarek, białych dłuższych skarpetek i białych sneakersów. Jedna z polskich infuencerek zdecydowała się odtworzyć ten kultowy outfit przy pomocy ubrań znalezionych na stronie modivo. 

 

Z jakich innych stylizacji Diany warto dziś czerpać inspirację? Kilka różnych opcji zdecydowała się odtworzyć jedna z dziewczyn publikująca filmy na platformie Tiktok. 

Jedna z odtworzonych przez tiktokerkę stylizacji doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Składa się ona z jeansów o prostej nogawce, czerwonego t-shirtu, skórzanej brązowej kurtki w lekko motocyklowym stylu oraz białych trampek. Outfit ten nie tylko zawiera w sobie najmodniejszy obecnie model jeansów, ale także doskonale zahacza o ogromny trend na kolor czerwony, który będzie hitem nadchodzącej jesieni. Kurtka, którą miała na sobie Diana, także świetnie wpasowuje się w modne obecnie fasony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA