Są bezkształtne i do niedawna wręcz obciachowe. Teraz jednak ponownie stają się wielkim hitem na jesień

Te buty były przeżywały wiele modowych wzlotów i upadków. W latach 2010-2012 stanowiły modową gratkę. Każdy wówczas marzył o tym, by mieć choć jedną parę. Później na kilka dobrych lat popadły w niełaskę. Czy dziś ponownie ujrzymy je wśród modowych trendów?

Te buty się kocha albo nienawidzi. Faktem jest jednak to, że przez ostatnie lata nie miały one zbyt wielu swoich zwolenników, choć jeszcze około dekady temu na ich punkcie oszalała cała branża mody. Wówczas każda nastolatka marzyła by mieć w swojej kolekcji choć jedną parę tego typu butów. W sklepach natomiast pełno było modeli inspirowanych tymi oryginalnymi. O jakich butach mowa? Oczywiście o butach typu EMU i UGG.

Obciach czy nowy trend na jesień? Te buty nie wszystkim przypadną do gustu

O tych butach zdecydowanie nie można powiedzieć, że są jakkolwiek atrakcyjne wizualnie. Ich kształt jest dość toporny, poszerzają całą stopę, a mimo to posiadają wielu zwolenników na całym świecie. Wiele popularnych gwiazd, takich jak Bella Hadid, także ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę. Choć przez kilka ostatnich lat buty typu UGG faktycznie popadły w niemałą niełaskę, to od zeszłego roku znów pojawiają się wśród trendów na jesień i zimę. 

 

Coraz więcej dziewczyn na Instagramie lub na Tiktoku publikuje swoje stylizacje z tymi niezbyt urokliwymi butami. Czy to oznacza, że na dobre wrócą do modowych łask? Fani wygody z pewnością będą z tego faktu niesamowicie zadowoleni. Największym plusem oryginalnych butów EMU jest bowiem wygoda oraz ciepło jakie zapewniają.

Jak nosić buty EMU / UGG?

Buty EMU / UGG przypominają swoim kształtem domowe kapcie i w podobnie luźny sposób są one najczęściej stylizowane. Dziewczyny bardzo często zakładają je do dresów, czy krótkich a'la piżamowych szortów. Doskonale wyglądają one także z modnymi obecnie spodniami o szerokiej nogawce.

 

Sprawdź także: W Zarze najpiękniejsze perfumy na jesień. Unikalne zapachy w atrakcyjnej cenie

Więcej o:
Copyright © Agora SA