Oto najmodniejsza fryzura 2023 roku! Wybierają ją światowe gwiazdy. Wydobywa naturalne piękno

Fryzura typu bob jest jedną z najpopularniejszych. Świetnie prezentują się praktycznie przy każdym kształcie twarzy i potrafi pięknie podkreślać urodę. Sprawdź, który jego wariant będzie królował w 2023 roku.

Chyba nie muszę wspominać jak ogromne znaczenie dla wyglądu ma fryzura. Często wybór odpowiedniego cięcia może wręcz przysporzyć o ból głowy. Istnieje jednak jedno, które pasuje praktycznie każdemu i jest niezwykle modne. Chodzi oczywiście o fryzurę typu bob. W 2023 roku niezmiennie będzie królować, bez względu na porę roku. Tylko jaki jego wariant wybrać w nowym sezonie? 

Włoski bob, czyli nowa, ale stara fryzura. Będą najpopularniejsze w 2023 roku

Już w pierwszych miesiącach 2023 roku można zaobserwować, że jeśli chodzi o boba, to rezygnuje się z tego idealnie gładkiego i ułożonego. W nowym sezonie główną rolę odgrywać ma naturalność oraz luz. Tzw. włoski bob jest tego idealnym przykładem. Czym się charakteryzuje? Otóż takie cięcie ma sporo cieniowania, które nadaje włosom objętości i podnosi je u nasady. Jego długość sięga za linię żuchwy. Często na taką fryzurę decydują się kobiety z naturalnie kręconymi włosami. Włoski bob jest wręcz stworzony do loków. 

 

Czytaj: Te spódnice łączą trendy! Już za 20 złotych romantyczne modele znanych marek

Na co dzień jego stylizowanie jest banalnie proste. Najważniejszy bowiem jest artystyczny nieład i zabawa swoim wyglądem. Będzie świetnie wyglądał z nonszalanckimi upięciami np. luźnymi kucykami lub koczkami. Nie trzeba trzymać się jednego schematu, zasadą przy włoskim bobie, jest to, że każdego dnia można wyglądać inaczej. 

 

Bubble bob, czym jest i dlaczego kobiety tak go uwielbiają?

Kolejną, ciekawą wersją klasycznego boba, jest bubble bob. Jak sama nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z czymś przypominającym bąbelek. To odniesienie do kształtu, jaki przybiera fryzura. Włosy po obcięciu są układane tak, aby delikatnie otaczały twarz, podkreślając jej kształt. W tym przypadku ich długość zazwyczaj sięga do żuchwy. 

Fryzura dodatkowo lekko cieniowana nabierze mnóstwo objętości, a włosy będą się wydawały o wiele gęstsze. Dobrym rozwiązaniem są też delikatne fale. Ułożenie tego typu idealnie pasuje na różnego rodzaju specjalne wyjścia. Można też postawić na romantyczną grzywkę, zakrywającą szerokie czoło. Wersja kurtynowa dodatkowo pięknie podkreśli kości policzkowe.

 

Zobacz również: Manicure, który wysmukli i odmłodzi dłonie! Takie paznokcie są hitem na wiosnę 2023

Więcej o: