Squoval, czyli najmodniejsze paznokcie na wiosnę. Wyglądają pięknie i stylowo

Trendy w manicure na wiosnę są bardzo urozmaicone i jest w czym wybierać. Mamy delikatne zdobienia, powrót perłowego połysku, ale i mocne kolory. Te wszystkie trendy spaja jeszcze jeden: kształt paznokcia.

Wiosna to czas, kiedy nabieramy ochoty na modowe eksperymenty. Tyczy się to również manicure. Nie musimy już nosić rękawiczek, dłonie nie są tak narażone na zimno i suche powietrze, a natura inspiruje kolorami i wzorami. Styliści paznokci przekonują, że jest jeden główny trend, który jest najważniejszy. Obecnie zupełnie inaczej podchodzi się do modelowania kształtu paznokci. 

Zobacz też: Obok tych sukienek nie przejdziesz obojętnie! Wzory i kroje sprzyjają sylwetce. Teraz do 60% taniej!

Modne paznokcie na wiosnę mają nowy kształt. Jest to squoval

Przez długi czas w modzie królowały bardzo długie paznokcie, które były polem do popisu dla wszelkiej maści wzorów. Wylansowały je Kardashianki, a po nich mnóstwo kobiet uznało je za synonim gustu. Trzeba jednak przyznać, że nie są one do końca komfortowe i mogą przeszkadzać w pracy i codziennym życiu. Styliści paznokci mówią, że długie szpony odchodzą już do lamusa i są wręcz kiczowate. 

 

Zobacz też: Wiosenne bluzki dla 50-tek z Lidl i Bonprix za mniej niż 35 zł! Mają w sobie odmładzający urok

Teraz stawiają na inny kształt paznokcia-squoval. Łączy w sobie kształt kwadratowy i owalny, poprzez zaokrąglone boczki. Płytka powinna być w miarę krótka i z idealnie opracowanymi skórkami.

Modny manicure na wiosnę 2023. Te kolory będą hitem

Wiosną bardzo modny będzie kolor viva magenta i lawendowy. Równie pożądane są kolory cytrusowe: limonka i pomarańcza. Bardzo modne są też delikatne wzory w barwnych kolorach wykonane na cielistej płytce. Wciąż na czasie są kolory metaliczne i perłowe, a także frencz w nowej odsłonie, zamiast białych końcówek pastelowe i czarne.

Więcej o: