3 proste domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Efekty są zaskakujące!

To zmora wielu osób. Na przetłuszczające się włosy powstało mnóstwo specyfików, ale z powodzeniem możemy też wypróbować kilka domowych sposobów, które mogą pomoc na ten uciążliwy problem. Są bardzo proste!

W przypadku przetłuszczających się włosów mamy pewien zgubny odruch. Otóż wydaje się, że powinniśmy je myć często i mocnymi szamponami, które je oczyszczą. Niektórym to pomaga, choć na krótko, innym wręcz szkodzi, gdy przesuszona skóra głowy może zareagować wysypem łupieżu. Walka z tym problemem powinna być kompleksowa. Jednym z narzędzi mogą być domowe sposoby. 

Zobacz też: Squoval, czyli najmodniejsze paznokcie na wiosnę. Wyglądają pięknie i stylowo

Problemem jest skóra, a nie włosy. Zacznij od peelingu

Na początku warto sobie uświadomić, że przetłuszczające się włosy to problem, który bezpośrednio wynika ze stanu skóry głowy. To tutaj wydziela się sebum, które w nadmiarze obciąża włosy, ale to tez nie oznacza, że trzeba je ograniczyć do minimum. Sebum chroni mieszki włosowe, zatem kluczowe jest poprawne go wydzielanie. Po pierwsze warto pamiętać, że przy tej przypadłości włosy powinno się myć ciepłą, a nie gorącą wodą, a po drugie dobrze podziałać mogą łagodne szampony, a od czasu do czasu te silniejsze. Tak jak i cera skóra głowy potrzebuje regularnego peelingu, który pobudza mikrokrążenie, usuwa martwy naskórek i odbija włosy u nasady. Peeling domowy możemy wykonać z sody. Mieszamy dwie jej łyżeczki z szamponem i wmasowujemy w skórę głowy, później dokładnie spłukujemy.

Mycie włosówMycie włosów fot. Shutterstock

Po drugie płukanka i odżywka. Wystarczą droższe i ocet

Drugim etapem jest odżywka, którą z powodzeniem możemy przygotować z domowych składników np. drożdży, która zawierają mnóstwo drogocennych minerałów. Kostkę drożdży należy wymieszać ze szklanką mleka, a później nałożyć na włosy, ale również i skalp. Później spłukujemy, myjemy włosy delikatnym szamponem i stosujemy odżywkę, tylko na długość włosów. Skutecznym sposobem na walkę z przetłuszczającymi się włosami jest też płukanka z octem jabłkowym. Proporcje to: 0,5 litra wody wymieszane z ¼ szklanki octu jabłkowego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA