Tik Tok z kolejnym viralem! Ten filtr pokazuje, jak konturować twarz

Wyszczuplona twarz, podkreślone atuty, a także nadanie skórze zdrowego koloru - to największe plusy konturowania. Ale jak je prawidłowo wykonać? Oto kilka wskazówek i porad!

Kobietom, które swój codzienny makijaż ograniczają do kilku najważniejszych produktów - zazwyczaj jest to podkład lub krem BB, mascara, produkt do brwi i ewentualnie sypki puder lub róż - konturowanie twarzy może wydawać się czarną magią. Chociaż jest to znacznie łatwiejsze niż się wydaje, i tak warto znać kilka głównych zasad!

Konturowanie twarzy - jakie kosmetyki wybrać? 

Na rynku dostępnych jest zarówno wiele marek, jak i formuł, spośród których ciężko wybrać idealną już za pierwszym podejściem. Jednak warto znać kilka zasad, które nie tylko ułatwią zadanie, ale także pozwolą trafnie ocenić co twojej twarzy odpowiada najbardziej. 

Najważniejszą jest odpowiedni wybór koloru bronzera. Kosmetyk powinien być ciemniejszy od karnacji o dwa odcienie, ale należy także pamiętać o zgodności w tonacji - do cery chłodnej wybieramy takie same odcienie, analogicznie postępujemy w przypadku ciepłej tonacji. Warto także wiedzieć, że do konturowania lepiej sprawdzą się formuły o matowym wykończeniu, dobrze napigmentowane i gładko wtapiające się w skórę. Szczególnie warte polecenia są bronzery w sztyfcie oraz kremie. 

Konturowanie twarzyKonturowanie twarzy fot. Shutterstock

Konturowanie twarzy krok po kroku

Chociaż konturowanie twarzy pozornie nie różni się od innych "makijażowych" czynności, źle wykonane może przynieść więcej szkód niż pożytku. Głównym celem jest wyszczuplenie twarzy i ukrycie asymetrii (które posiada każda twarz), dlatego prawidłowe określenie miejsc aplikacji produktu jest najważniejsze. Podczas konturowania szczególnie skupiamy się na:

  • okolicach żuchwy,
  • kościach policzkowych,
  • mostku nosa
  • oraz czole.

Ten "zabieg" zawsze powinien być wykonywany w parze z rozświetleniem, które z kolei uwypukla i podkreśla atuty, dzięki czemu uzyskujemy pożądany efekt symetrii.

Filtr do konturowania podbija Tik Toka! 

Wszystko, co pojawia się w social mediach powinno być przez nas traktowane z pewną dozą uprzedzenia, ale nie warto bagatelizować wpływu sieci na nasze życie. Internet wszak jest bezdenną kopalnią cennych wskazówek i informacji. W ostatnim czasie furorę robi jeden z filtrów na Tik Toku, który rzekomo skanując twarz podaje idealne dla nas rozmieszczenie bronzera, jak i korektora. 

Chociaż na viralowych filmach często okazuje się, że nie jest to najtrafniejsza analiza twarzy, warto potraktować to jako zabawę, a także ćwiczenie. Metoda prób i błędów finalnie zawsze się sprawdza, jeśli jesteśmy dostatecznie cierpliwi! 

Czytaj więcej treści na Groszki.pl: Piękne, a do 50 złotych w Bonprix, Top Secret i Reserved. To już czas na wiosenne sukienki!

Więcej o:
Copyright © Agora SA