Jak nakładać i dobierać róż? TOP porady, aby wyglądał delikatnie i naturalnie!

Róż to wiosną 2023 najważniejszy kosmetyk! Lekki rumieniec nadaje twarzy delikatności i młodzieńczego wyglądu, a odpowiednio nałożony kolor pomoże wydobyć to, co najpiękniejsze!

Konturowanie twarzy, precyzyjne użycie eyelinera czy ciekawy makijaż oka wielu kobietom jawi się jako czarna magia. Jednak mając w kosmetyczce róż, wcale nie musisz poznawać wymyślnych technik malowania się - to właśnie on jest najważniejszy wiosną 2023!

Jaki róż wybrać? 

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej formuły i koloru. Do wyboru są róże w kamieniu, kremie lub płynie, a kolor, chociaż możesz dowolnie wybierać intensywność pigmentacji kosmetyku, powinien być przemyślany i idealnie dobrany do koloru i tonacji naszej skóry. 

  • różowe odcienie sprawdzą się dla każdego rodzaju cery, są bardzo dziewczęce i świeże, dlatego przepięknie odmładzają. Kobietom o jasnej karnacji poleca się wybieranie delikatniejszych odcieni. 
  • brzoskwiniowe róże, które dostępne są w odcieniach wpadających w czerwień lub żółty, kolejno pasują chłodnej tonacji i posiadaczkom cery o ciepłej. 
  • mniej popularne, ale szczególnie polecane kobietom o oliwkowej cerze, są róże o fioletowych odcieniach. Przepięknie się z nią komponują, dodając blasku. 
 

Jak nakładać róż? 

Nie tylko na karnacje musimy zwracać uwagę. Miejsce i sposób zaaplikowania produktu zmieni się w zależności od tego, co chcesz podkreślić i jaki typ twarzy posiadasz. 

  • dla posiadaczek owalnej twarzy najkorzystniejsze będzie dodanie koloru na najwyższym punkcie kości policzkowych, rozprowadzając go w kierunku uszu i skroni. Dla wyrównania koloru nie zapomnij o zaaplikowaniu różu również nad czołem i z boku linii włosów. 
  • panie o okrągłej twarzy, aby nieco ją wydłużyć i wyszczuplić, powinny zacząć poniżej kości policzkowych przeciągając kolor w kierunku uszu.
  • kolejnym popularnym kształtem jest twarz okrągła. Takim rysom najczęściej potrzeba nieco złagodzenia rysów, dlatego róż nakładamy na czubku kości policzkowych i rozprowadzamy go w kierunku skroni (im także nadając kolor). 
  • twarz podłużna najczęściej potrzebuje nieco "wypełnienia", dlatego kolor aplikujemy na czubek kości policzkowych i rozprowadzamy poziomo w kierunku linii włosów. 
 

Produkty do nakładania różu. Jakie wybrać?

Dla kosmetyków w kamieniu lub pudrze, naturalnie wybieramy pędzle - świetnie blendują formułę, równomiernie rozprowadzając ją po pożądanym obszarze. Jeśli robimy to w okolicach policzków - aby nadać im nieco koloru - wykonujemy okrężne ruchy. Jeśli natomiast wykorzystujemy produkt do wymodelowania twarzy, nakładamy wyrazistą skośną linię. 

Użyj beauty blendera! W czasach, kiedy coraz popularniejszy robi się makijaż "na mokro", jedna gąbeczka do makijażu zastępuje nam całą gamę pędzli. Najlepiej sprawdzi się w przypadku kosmetyków w kremie, przepięknie "wtapiając" formułę w skórę, tworząc bardzo naturalny efekt.

Czytaj na Groszki.pl: Tak wygląda perfekcyjna stylizacja na wiosnę 2023. Duża doza elegancji z nutką retro

Więcej o: