Proste i efektowne upięcia włosów na lato. Gwiazdy uwielbiają te trendy

Modne upięcia na lato 2023 są niezwykle stylowe, ale też wygodne i proste w wykonaniu. Ich fankami są m.in. Kendall Jenner, Ariana Grande czy Jessica Mercedes. Podpowiadamy, jakie upięcia będą najmodniejsze w tym sezonie oraz jak je wykonać.

Wśród modnych fryzur na lato 2023 znalazło się wiele stylowych upięć. Są one doskonałe zwłaszcza na upalne dni. Ich zaletą jest również łatwość wykonania. Poniżej przedstawiamy najmodniejsze upięcia na lato 2023. 

Modne upięcia włosów na lato. Z dużą spinką

W tym sezonie duże spinki do włosów zaliczają wielki powrót. Modne w latach 90. i 00. klamry stały się najmodniejszym dodatkiem do włosów tego sezonu. Podpijają one TikTika i Instagrama. Spięcie włosów klamrą daje niezwykle stylowy efekt, a jednocześnie jest bardzo proste. Wystarczy, że chwycisz włosy tak, jakbyś chciała zrobić kucyk, podniesiesz je do góry, oprzesz o głowę i przypniesz klamrą do pozostałych włosów. Na takie upięcie postawiła Jessica Mercedes. 

 

Proste upięcia włosów na lato. Koki 

W sezonie wiosna-lato 2023 modne są wszelkiego rodzaju koki. W ostatnim czasie popularnością cieszą się zwłaszcza gładkie upięcia w estetyce clean girl. Taki kok również wykonasz sama bez większego problemu. Wystarczy, że włosy związane w kucyk starannie upniesz wsuwkami. Warto też wygładzić fryzurę za pomocą lakieru lub żelu. 

Miłośniczki artystycznego bałaganu na głowie mogą postawić na roztrzepanego koka. Włosy mogą z niego swobodnie wystawać. Przy takim upięciu zostaw również kilka luźnych pasm przy twarzy. Taki kok prezentuje się bardzo wdzięcznie i dziewczęco. To doskonała propozycja na wakacyjną fryzurę. Fanką luźnego koka jest m.in. Kendall Jenner. 

 

Modne fryzury na lato. Warkocze

Latem chętnie będziemy nosić również warkocze. Będą one modne we wszystkich wersjach. Luźny kłos, dwa dobierane warkocze czy cienkie warkoczyki blisko twarzy - wszystkie te upięcia będzie można zobaczyć na tegorocznych festiwalach. Fryzurę z warkoczami możesz ozdobić kolorowymi spinkami. 

Modnym dodatkiem do warkocza jest również apaszka. Wystarczy, że zawiążesz ją na końcu swojej fryzury. W tym sezonie zachwyt wywołuje jednak warkocz zapleciony z apaszką. Jego wykonanie również jest bardzo proste. Zrób kucyk na czubku głowy i przewlecz przez gumkę apaszkę, tak aby się nie zsuwała. Następnie podziel włosy na trzy części - do dwóch z nich dołącz pasma apaszki - i zapleć tradycyjny warkocz.

 

Efektowne upięcia na lato. Kucyk 

Kolejne modne upięcie na lato 2023 nawiązuje do stylistyki lat 90. Mowa o kucyku w stylu Barbie. Powinien on być zrobiony na czubku głowy, a jego końcówkę warto podwinąć lokówką. Kucyk w tym stylu to znak rozpoznawczy Ariany Grande, ale w tym sezonie będą go nosić wszyscy. Do wykonania kucyka zamiast cienkiej gumki koniecznie użyj grubej frotki. 

 

Zobacz też: Te wiosenne stylizacje doskonale łączą w sobie elegancję z miejskim luzem. 3 gustowne propozycje dla 40-latek

Więcej o:
Copyright © Agora SA