Prosty i genialny sposób na idealną kreskę na oku. Wystarczy kredka i... palec!

Choć makijaż z kreską na oku jest jednym z najbardziej popularnych, to jednak wymaga pewnej precyzji. Wiele osób ma problem z eyelinerem i utrzymaniem symetrii. TikTokerki odkryły sposób na idealną kreskę nawet dla tych, którzy nigdy nie potrafili jej wykonać.

Trudno wyobrazić sobie makijaż bez podkreślenia oczu. Pomalowane rzęsy dodają spojrzeniu wyrazistości i optycznie powiększają oczy. Efekt spotęgować można dzięki kresce na powiece i tu techniki są dwie. Możemy ją wykonać za pomocą eyelinera lub kredki. Dla wielu osób łatwe to nie jest, ponieważ trzeba mieć jednak pewne umiejętności manualne, ażeby uzyskać równe, cienkie i symetryczne linie. Pewna TikTokerka znalazła na to sposób. 

Zobacz też: Jest delikatny i niebanalny. Digital lavender nails to najmodniejszy manicure na wiosnę

Eyeliner wymaga pewnej wprawy. Nieco prostszym sposobem jest kredka

Eyeliner wymaga precyzji, ponieważ daje efekt wyraźnej linii, nieco łatwiej jest z kredką, którą można nieco rozetrzeć. Jej konsystencja pozwala na pewne niedociągnięcia, które nie rzucają się w oczy, dlatego też to dobry wybór dla osób niemających w prawy. Strategiczną częścią "kociego oka" jest zakończenie przy zewnętrznym kąciku oka. Strategiczną, ale też najtrudniejszą, jeśli chodzi o uzyskanie efektu na obu powiekach. TikTokerka @bezcxmpbell pokazała, jak uzyskać idealną końcówkę kociego oka za pomocą "palców".

Zobacz też: Najczęściej popełniane błędy przy depilacji. W łatwy sposób unikniesz licznych podrażnień

Zaskakujący sposób na kreskę. Ważna jest miękka kredka

Trik polega na tym, że na palcu wskazującym malujemy miękką kredką kropkę, a później przykładamy palec do zewnętrznego kącika oka pod kątem i przeciągamy. Poniższy filmik pokazuje dokładniej tę czynność. Nagranie zdobyło tysiące udostępnień. I nic w tym dziwnego. Efekt zaskakuje! 

Więcej o: