Krótkie paznokcie, które zrobisz sama w domu. Są piękne, naturalne i praktyczne

Krótkie paznokcie są bardzo wygodne na co dzień, ale równocześnie mogą być bardzo eleganckie i stylowe. Modny manicure możesz wykonać samodzielnie w domu. Nie potrzebujesz ani specjalnego sprzętu, ani żadnych zdolności!

Zadbane paznokcie to jedna z wizytówek kobiety z klasą. Wiele pań decyduje się na stylizację paznokci w salonach kosmetycznych, ale można wykonać modny manicure także w domu. Szczególnie jeśli lubisz krótkie paznokcie, które są wygodne i również bardzo modne. 

Krótkie paznokcie do zrobienia w domu

W modzie i urodzie chętnie stawiamy teraz na naturalność. Z tego powodu krótkie, nieprzedłużane paznokcie jak najbardziej wpisują się w trendy. Szczególnie że w przypadku wielu kobiet są one po prostu bardziej praktyczne na co dzień. Postawienie na naturalne paznokcie ma także jeszcze jedną swoją zaletę: płytki mogą się zregenerować i odpocząć od hybrydy, jeśli zazwyczaj właśnie na taki manicure się decydujesz. W tym czasie twoje paznokcie nie muszą być jednak bezbarwne. Jak prawidłowo malować krótkie paznokcie w domu?

krótkie paznokciekrótkie paznokcie fot. shutterstock.com

Przede wszystkim usuń dobrze poprzedni lakier i odtłuść płytkę za pomocą specjalnego preparatu. Zadbaj też o usunięcie skórek. Następnie nałóż lakier na środek paznokcia i równomiernie rozprowadź. Jeśli kolor jest zbyt blady, pomaluj paznokcie jeszcze raz, ale dopiero po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy.

Prosty manicure w jednym kolorze

Jeśli jesteś minimalistką to jednolity manicure może być dla ciebie w zupełności wystarczający. Zaopatrz się w normalny lakier (nie do hybryd). Jeśli zależy ci na długiej trwałości, to możesz też zdecydować się też na żelowy lakier, który nie wymaga utwardzania przez lampę UV. Jakie kolory manicure są najmodniejsze w tym sezonie? Bardzo modne będą neutralne kolory. W trendy wpisywać się będą biel i jej odcienie (szczególnie kremowy) oraz beże. Krótkie paznokcie w tych barwach wyglądają bardzo stylowo. 

 

Na wiosnę świetnie pasować będą również pastele, np. różowy, laweda i pistacja. Nie można też zapomnieć o najmodniejszym kolorze 2023 roku wybranym przez Instytut Pantotne. To chłodny odcień czerwieni, który nazwano Viva Magenta.

Krótkie paznokcie we wzory, które zrobisz samodzielnie

Lubisz wzorki na krótkich paznokciach? Niektóre z nich również może wykonać sama w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny pędzelek do zdobień na paznokciach. W tym sezonie modne są tzw. waves nails, czyli fale. To proste szlaczki, do których wykonania nie trzeba mieć żadnych zdolności. Mogą optycznie wydłużyć paznokcie. Oczywiście najefektowniej wyglądają na lakierze do paznokci niż na samej płytce.

 

Inne proste wzorki to np. kropki i proste kwiatki. Wybierasz się na wesele lub inną dużą uroczystość? Postaw na specjalne kryształki do paznokci, które ozdobią twoją płytkę

Czytaj też: Te buty pasują praktycznie wszędzie! Kobiece i stylowe. Można je nosić do pracy, a także na co dzień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.