Jak zadbać o włosy w 3 prostych krokach? Świadoma pielęgnacja to klucz do sukcesu

Równowaga PEH, porowatość włosa czy olejowanie to modne teraz pojęcia. Wiele uważa je za wymysł, ale czy tak jest naprawdę? Różnica jest widoczna gołym okiem!

Na czym polega świadoma pielęgnacja włosów? Przede wszystkim na rozumieniu i poznaniu ich struktury. Dzięki temu będziesz mogła odpowiednio dobrać produkty i składniki do ich potrzeb. W ostatnim czasie coraz większą uwagę zwracamy na porowatość włosów, ich tendencje do układania się, a co za tym idzie wydobywanie z nich tego, co najlepsze. Jakie zabiegi są pomocne, a których lepiej unikać i na co zwracać uwagę przy doborze kosmetyków?  

Krok numer jeden w pielęgnacji włosów!

To krok, którego w swojej rutynie pielęgnacyjnej nie powinna pomijać żadna kobieta. Masowanie skalpu poprawia krążenie, co z kolei przyczynia się do szybszego wzrostu włosów. Ten krok możesz połączyć ze stosowaniem wcierek - ponieważ nie są one stricte na włosy, a na skórę głowy, pozostają raczej uniwersalne. Pochlebne opinie zbiera olej rozmarynowy oraz formuły z zawartością kofeiny. Masaż skóry głowy możesz wykonywać zarówno palcami, jak i specjalnie zaprojektowanymi do tego masażerami. 

Kosmetyki dobrane do porowatości włosa

W ostatnim czasie dużo się słyszy na temat porowatości włosów. Co to takiego? Porowatość to sposób, w jaki łuska przylega do wewnętrznej warstwy włosa. Wiedząc czy przylega ściśle czy pozostawia nieco przestrzeni możemy podzielić rodzaje włosów na trzy kategorie: nisko-, średnio- i wysoko porowate, a każde z nich potrzebują innego rodzaju składników. 

Mówiąc o porowatości włosów nie sposób nie wspomnieć o równowadze PEH. Proteiny, emolianty i humektanty to trzy składniki odżywcze, które wpływają na wygląd i kondycję naszych włosów. I chociaż każdy z nich jest im potrzebny, to w jakiej ilości zależy od indywidualnych potrzeb twoich włosów. Drogeryjne marki, które zwracają uwagę na składniki i są doceniane wśród włosmaniaczek o m.in. Anwen czy OnlyBio.

 

Olejowanie włosów 

To kolejny modny termin (i trend) w świecie urody. Chociaż olejowanie włosów wielu jawi się jako zbędny krok podejmowany wyłącznie przez entuzjastki pielęgnacji, tzw. włosomaniaczki, powinien się znaleźć w rutynie każdej kobiety, która chce mieć zdrową i lśniącą fryzurę.
Olejowanie jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa - nakładaniem oleju na całą długość włosów. Odpowiednio dobrane składniki zawarte w używanych kosmetykach pomogą domknąć łuskę, nawilżyć, uodpornić włosy na uszkodzenia mechaniczne, a to tylko kilka z pozytywnych skutków olejowania. 

Olejowanie włosów ma wiele korzyściOlejowanie włosów ma wiele korzyści fot. Shutterstock

Zobacz też: Te okulary przeciwsłoneczne będziemy nosić latem! TOP 3 modele, które warto wybrać w nowym sezonie

Więcej o:
Copyright © Agora SA