Manicure tytanowy to hit za oceanem! Czy zastąpi klasyczne hybrydy?

Manicure tytanowy to rodzaj stylizacji paznokci znany już od dłuższego czasu. Bardzo chętnie sięgają po niego kobiety za oceanem, natomiast w Polsce stawia on dopiero swoje pierwsze kroki. Czym właściwie jest manicure tytanowy? W jaki sposób się go wykonuje i czym różni się od paznokci hybrydowych?

Manicure tytanowy robi wielką furorę za oceanem! Na czym polega?

Manicure tytanowy to rodzaj stylizacji, całkowicie różniący się od popularnych w Polsce hybryd czy klasycznych lakierów. Paznokcie tytanowe wykonuje się poprzez naprzemienne nakładanie na płytkę paznokcia specjalnie przeznaczonych do tego preparatów oraz zamaczanie jej w kolorowych pudrach.

Przyspieszony proces wykonywania manicure'u tytanowego na swoim Tiktokowym profilu zaprezentowała marka Elisium. Na samym początku płytka paznokcia przygotowywana jest do pracy przy pomocy pilnika oraz bloczka polerskiego. Kolejnym krokiem widocznym na filmiku jest nałożenie odpowiedniej bazy i zamoczenie paznokcia w kolorowym proszku. Czynność ta zostaje powtórzona dwa razy. Następnie stylistka nakłada aktywator i poleruje powierzchnię paznokcia przy pomocy pilniczka. Ostatnim krokiem jest nałożenie specjalnego topu.

Manicure tytanowy czy paznokcie hybrydowe? Jakie są różnice pomiędzy tymi stylizacjami?

Paznokcie wykonane techniką dip powder nails w swoim końcowym efekcie właściwie niczym nie różnią się od paznokci hybrydowych. Czy pomiędzy dwoma tymi technikami istnieją różnice nie widoczne na pierwszy rzut oka?

Okazuje się że różnic jest co najmniej kilka. Pierwszą z nich jest konieczność utwardzania stylizacji w lampie UV. Manicure hybrydowy opiera się na tym, że każda z poszczególnych warstw nakładanego lakieru, musi zostać odpowiednio utwardzona. Manicure tytanowy wykonywany jest przy użyciu produktów, które zyskują swoją trwałość poprzez kontakt z powietrzem, do jego wykonania zupełnie nie używa się więc lampy UV. Kolejną ważną różnicą jest z pewnością trwałość całej stylizacji. Uważa się, że manicure tytanowy jest wręcz niezniszczalny. Jedyną opcją „pozbycia się"  jej z płytki paznokcia jest użycie frezarki. Choć paznokcie hybrydowe także wyróżniają się wysoką wytrzymałością to mogą one odpryskiwać czy zapowietrzać się, co nie zdarza się w przypadku dip powder nails.

 

Przeczytaj także: 5 sposobów na french manicure. To HIT lata 2023. Pasuje do wszystkiego i jest niesamowicie elegancki

Więcej o:
Copyright © Agora SA