Dzięki temu nawykowi zredukujesz cellulit i ujędrnisz ciało! Wykonuj go każdego dnia

Ujędrnienie ciała, poprawa krążenia czy redukcja cellulitu to tylko niektóre z korzyści, jakie może przynieść, konsekwentne powtarzanie tej prostej czynności każdego dnia. Może być ona wykonywana samodzielnie w domu, a jedyne czego do niej potrzebujesz, to gadżet dostępny w każdej drogerii. O czym mowa?

Szczotkowanie ciała na sucho – na czym polega i jak je wykonywać?

Szczotkowanie na sucho to jeden ze sposobów pielęgnacji naszego ciała. Przy pomocy specjalnej szczotki, wykonywany jest masarz oraz delikatny peeling wybranych stref ciała. Najczęściej masarzowi podlegają takie obszary jak nogi, pośladki czy brzuch, można go jednak wykonywać także w okolicy biustu, szyi czy ramion. Do delikatniejszych sfer polecane są jednak nieco miększe rodzaje włosia.

Szczotkowanie ciała na suchoSzczotkowanie ciała na sucho fot. Shutterstock Arturs Budkevics

Najbardziej podstawowa wersja szczotki do ciała dostępna jest w wielu drogeriach czy marketach. Z pewnością dostaniecie ją w Rossmannie czy Pepco! Nie będą one jednak nadawać się do delikatnych okolic szyi czy dekoltu. Do takich stref należy zakupić szczotkę o nieco miększym włosiu. Duży wybór szczotek do różnych obszarów ciała, dostępny jest m.in. w sklepie internetowym Lullalove.com.

Masarz przy pomocy szczotki do ciała, najczęściej wykonywany jest od dołu go góry. Wyjątkiem jest brzuch, który można masować zgodnie z perystaltyką jelit oraz klatka piersiowa, którą należy szczotkować od środka na boki. Przyspieszoną instrukcję sposobu szczotkowania ciała na sucho, w formie filmu opublikowała Ciocia_kosmetolog na swoim Tiktokowym profilu.

Jakie są efekty szczotkowania ciała na sucho?

Szczotkowanie ciała stało się niezwykle popularne dzięki mediom społecznościowym. Wiele influencerek zachwycało się świetnymi właściwościami tego sposobu pielęgnacji. Efekty szczotkowania można bowiem  zauważyć już po pierwszym razie. Skóra jest wówczas znacznie gładsza i miększa – jest to efekt podobny do tego, który osiągamy po wykonaniu peelingu mechanicznego. Aby uzyskać lepsze i bardziej długotrwałe efekty potrzebna jest jednak systematyka. Codzienne szczotkowanie ciała może przynieść takie korzyści jak:

  • redukcja cellulitu,
  • ujędrnienie skóry,
  • pozbycie się martwego naskórka,
  • poprawa krążenia,
  • wygładzenie skóry

Czy każdy może wykonywać szczotkowanie ciała?

Choć szczotkowanie ciała niewątpliwie może przynieść wiele korzyści dla naszego ciała, to wykonywane niezgodnie z zaleceniami może wyrządzić także kilka szkód. Nie każdy bowiem powinien rozpoczynać swoją przygodę ze szczotkowaniem ciała na sucho. Kto powinien wystrzegać się tej czynności? Zdecydowanie osoby posiadające żylaki, popękane naczynka lub choroby skóry, szczotkowanie ciała w takiej sytuacji może niestety tylko zaostrzyć problem.

Przeczytaj także: Dzięki tym trikom "włosy rosną jak dzikie!". Tiktokerki podpowiadają, jak szybko zapuścić piękne włosy

Więcej o: