Ten manicure jest szybki, efektowny i nietuzinkowy! Paznokcie z folią transferową zyskują na popularności

Ten manicure jest oryginalny, efektowny i wcale nie taki trudny! Wprawne stylistki wykonają go w kilka minut, a i Ty z pewnością także doskonale poradzisz sobie z tym zadaniem. Paznokcie z folią transferową mają potencjał, na bycie hitem tego lata! Zobacz, jak je wykonać.

Paznokcie z folią transferową – oryginalna stylizacja o dużym potencjale

Każda stylizacja wykonana przy użyciu folii transferowej jest unikatowa i niepowtarzalna. Właściwie niemożliwe jest stworzenie dwóch takich samych paznokci zawierających tą metaliczną folię. Dlaczego? Ponieważ manicure z folią transferową wykonuje się poprzez odbijanie jej fragmentów, na uprzednio utwardzonej w lampie, warstwie lakieru hybrydowego. Wzór odbijany w lakierze jest więc niepowtarzalny, ponieważ nie mamy do końca wpływu na to, jaki kształt będzie miał odbity fragment folii.

Wyjątek od tej zasady stanowią jednak stylizacje, w których folia pokrywa dokładnie całą płytkę paznokcia, taki rodzaj manicure jest jednak dość rzadko stosowany. Najczęściej bowiem folia transferowa stanowi jedynie akcent lub dopełnienie całej stylizacji. 

 

Na rynku dostępnych jest wiele kolorów folii transferowych. Dzięki czemu, ma ona bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o tworzenie zróżnicowanych stylizacji. Ciekawym pomysłem może być użycie jej jako dopełnienie namalowanego już uprzednio wzorku lub odbicie kilku kolorów folii na jednym paznokciu.

 

Jak nałożyć folię transferową na paznokcie? 

Paznokcie z folią transferową wbrew pozorom wcale nie są tak trudne do wykonania, jak mogłoby się wydawać. Jeśli swoją przygodę z lakierami hybrydowymi rozpoczęłaś już jakiś czas temu, to zrobienie stylizacji z folią także nie powinno stanowić dla ciebie większego problemu.

Pierwsze etapy wykonywania takiego manicure wyglądają tak samo jak w przypadku klasycznych paznokci hybrydowych. Przygotowujemy więc odpowiednio płytkę, nakładamy bazę oraz wybrany kolor lakieru, każdą warstwę utwardzając oczywiście w lampie UV. Po wykonaniu tych czynności przychodzi czas na nałożenie folii. Wybrany kolor folii odbija się bezpośrednio na warstwie dyspersyjnej, która powinna pozostać na paznokciu po utwardzeniu w lampie wybranego koloru. Folię odciskamy poprzez przykładanie jej matowej strony do paznokcia. Cały manicure należy pokryć topem i ponownie utwardzić w lampie. 

 

Przeczytaj także: 5 sposobów na french manicure. To HIT lata 2023. Pasuje do wszystkiego i jest niesamowicie elegancki

Więcej o: