Popraw kondycję swojej skóry w 3 krokach. Lato bez chowania się za ubraniami

Kompleksy to główny powód chowania się za ubraniami latem. Pamiętaj, że to twój komfort jest najważniejszy, dlatego niezależnie od wszystkiego, warto nosić odpowiednią odzież! Poza tym w tych 3 krokach poprawisz kondycję skóry.

Zbliżające się lato dla wielu kobiet jest powodem do radości, dla innych źródłem niepokoju. Kompleksy, niestety, potrafią czasem wziąć górę i skutecznie odwieść nas od tego, co powinno się nosić latem. Chociaż nasz wygląd nie powinien mieć żadnego wpływu na to, czy ubieramy się zgodnie z pogodą, każda kobieta wie jak jest w rzeczywistości. Dlatego oto kilka sprawdzonych sposobów na szybką poprawę kondycji skóry, abyś mogła się cieszyć każdym promieniem słońca. 

Szczotkowanie ciała na sucho. Rewolucja w świecie beauty

Masaż na sucho to największy trend w świecie beauty i jednocześnie wielki przełom. Do wykonania go będziesz potrzebujesz jedynie specjalnej, dedykowanej do tego szczotki. Dostępne na rynku modele wykonane z naturalnego, jak i syntetycznego włosia są odpowiednie, ale przed zakupem zdecydowanie warto zgłębić temat. 

Ja z kolei skupię się na efektach tego zabiegu, bowiem są one wyjątkowo korzystne. 

  • złuszcza naskórek, 
  • ujędrnia skórę, 
  • poprawia krążenie. 

W efekcie, wszystkie te atuty wpływają na lepszą i zdrowszą kondycję skórę, a to przekłada się na jej piękny wygląd. Warto jednak pamiętać, że to nie jest zabieg dla wszystkich, więc ważne jest, aby obserwować reakcje skóry i podchodzić do niego z dozą ostrożności. 

Peelingi to zabieg niedoceniany przez wielu

Wiele kobiet nie docenia potęgi złuszczania, dlatego warto przypomnieć, że peelingi to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się martwego naskórka, który często odpowiada za zły wygląd naszej skóry. Mniej znanym zabiegiem jest stosowanie go przed goleniem - zwłaszcza jeśli robisz to maszynką. Dzięki temu możesz zminimalizować prawdopodobieństwo powstawania czerwonych krostek po goleniu, tzw. "strawberry skin". 

Zbawienne połączenie kosmetyków

Polecenie używania balsamów natłuszczających i nawilżających zakrawa o banał, dlatego warto wspomnieć o triku, który potęguje jego działanie. Jeśli masz delikatną skórę, to coś dla ciebie! Przy każdorazowym zaaplikowaniu balsamu, dodaj do niego solidną ilość oliwki na dzieci. Mocno natłuszczająca, a znacznie łagodniejsze niż kosmetyki naładowane zapachami. 

Warto też pamiętać o domowych sposobach na złuszczanie. Cukier drobnoziarnisty dodany do ulubionego żelu pod prysznic lub fusy z kawy to naturalne i budżetowy sposób na poprawę kondycji skóry.

Czytaj na Groszki.pl: Wyglądają luksusowo, a kosztują niecałe 50 zł. Dodadzą szyku i klasy każdej stylizacji

Więcej o: