To zdobienie optycznie wysmukli dłonie! Efektowne, a zarazem proste zrobi furorę latem 2023

Szukasz prostego, ale efektownego manicure na lato 2023? Oto propozycja, która co roku powraca do łask! Świetnie wysmukla dłonie i do tego jest niesamowicie kobieca.

French manicure na lato 2023 to doskonała propozycja dla kobiet, które cenią sobie klasykę. Do niedawna french był jednym z bardziej kiczowatych zdobień na paznokciach - ale były to czasy początków hybryd. French manicure od kilku sezonów znów powraca do łask i jak każdy trend - w zmodyfikowanej postaci. 

1. Klasyczny manicure na lato 2023. Biała końcówka wysmukli dłoń

French manicure to w najprostszym tłumaczeniu manicure na podkładzie zbliżonym do naturalnego koloru płytki paznokcia z końcówką paznokcia pomalowaną na biało. To piękny, odświeżający manicure, który wygląda bosko szczególnie na długich paznokciach - zarówno o kształcie migdałka czy kwadratu. To zdobienie wymaga dużej precyzji, ale możesz je zrobić samodzielnie w domu, nie ukrywam jednak, że wymaga ono cierpliwości i pewnej ręki. Wystarczy gąbkę owinąć w rękawiczkę i zrobić lakierem biały pasek, następnie moczyć paznokcia do odpowiedniego momentu, aby zamalować końcówkę. 

 

Ten manicure pięknie wysmukli dłonie, a do tego wygląda doskonale u kobiet w każdym wieku. Również świetnie podkreśli wakacyjną opaleniznę. 

2. Letnie paznokcie. French manicure w innej wersji

Jak pisałam wcześniej, trendy lubią powracać w zmodyfikowanej wersji. Tak jest i tym razem. Zamiast białej końcówki - kolorowe? Czemu nie! Kolorowy french doskonale sprawdzi się w czasie wakacji. Możliwości kolorystyczne są praktycznie nieograniczone - ważna jest tutaj twoja wyobraźnia oraz umiejętności twoje bądź twojej stylistki. Zmodyfikowany french może być też jednokolorowy, ale w ciekawym kolorze lub ze zdobieniem, np. folią transferową czy brokatem. 

French manicure w nowoczesnym, kolorowym wydaniuFrench manicure w nowoczesnym, kolorowym wydaniu fot. @byleah.x

3. Kwiecisty french manicure. Modne zdobienie na wiosnę i lato

Alternatywą jest french wykonany z ozdobnych kwiatków. To opcja dla kobiet, który wygląda bardzo dziewczęco, a sprawdza się tak samo jak klasyczny french. Moim zdaniem to zdobienie, które dużo szybciej wykonasz sama i nie potrzebujesz aż takiej precyzji. Wystarczy ci do tego sonda do zdobień (czyli zakończona kuleczkami po obu końcach), którą wystarczy że zamoczysz w lakierze i zrobisz kropki w bardzo niewielkim odstępie od siebie, tworząc pięknego kwiatka. 

French w nowej wersji na latoFrench w nowej wersji na lato fot. @heluviee

Takie zdobienie możesz wykonać na wszystkich paznokciach lub połączyć je z klasycznym frenchem na kilku z nich czy pokryciem całej płytki paznokcia gładkim kolorem, np. na wskazującym, małym i kciuku. 

Więcej o: