Jak wygładzić włosy bez prostownicy? Jedna z tiktokerek zdradza swoje niezawodne sposoby

Gładkie i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Najczęściej dojście do takiego stanu będzie wymagało dokładnie dobranej pielęgnacji, czy wielu godzin poświęconych na stylizowanie niesfornych kosmyków. Ale czy to na prawdę jedyne sposoby na gładkie włosy? Tiktokerka zdradziła swoje triki na lśniące włosy w kilka minut i to bez użycia prostownicy!

Czy da się osiągnąć efekt gładkich włosów bez użycia prostownicy?

Gładkie włosy to marzenie wielu kobiet. Szczególnie osoby posiadające proste lub lekko falowane kosmyki, codziennie rano, zmagają się z doprowadzeniem ich do tak zwanego „ładu". Najczęściej, zaraz po przebudzeniu, włosy uwolnione z luźnego warkocza lub koczka są pogięte i niezbyt atrakcyjne. 

Kobiety zmagające się z problemem krzywo pofalowanych lub poodgniatanych włosów, bardzo często sięgają po prostownicę, by w szybki sposób pozbyć się niefortunnej fryzury. Codzienne odziaływanie wysoką temperaturą prostownicy na strukturę włosa, może mieć jednak dla niej tragiczne konsekwencje. Choć chwilowo osiągnięty dzięki prostownicy efekt może wydawać się zadowalający, to na dłuższą metę włosy będę zniszczone, łamliwe i przesuszone. Czy istnieje więc równie szybki i łatwy sposób na wygładzenie włosów bez użycia prostownicy? 

 

Przeczytaj także: Paznokcie w tym stylu zawsze są modne. Wyglądają pięknie, estetycznie i cieszą się popularnością

 Czym wygładzić włosy bez prostownicy? Ta tiktokerka znalazła na to sposób!

Jedna z Tiktokerek działająca w sieci pod nazwą @myhairtip podzieliła się ze swoimi obserwatorami kilkoma sprawdzonymi trikami na wygładzenie włosów bez użycia prostownicy. Pokazała ona, jak krok po kroku wygładza swoje pogniecione po spaniu włosy i nadaje im delikatnego blasku. Efekt końcowy jest zdumiewający!

Jak wygładzić włosy według sposobu przedstawionego przez tiktokerkę? Pierwszym krokiem jest dokładne rozczesanie włosów, już wtedy zyskają one nieco więcej blasku. Następnie delikatnie moczymy włosy i nakładamy serum lub odżywkę bez spłukiwania. Ostatnim już krokiem będzie wysuszenie włosów ciepłym nawiewem z suszarki i domknięcie łuski włosa przy pomocy chłodnego powietrza. Trzeba przyznać, że tak przygotowane włosy są gładkie i lśniące a przy tym wyglądają bardzo zdrowo. Warto wypróbować ten sposób samodzielnie w domu!

Więcej o: