O tym nie zapomina żadna "clean girl". 3 subtelne detale, które odmienią twój wygląd

Diabeł tkwi w szczegółach, o czym doskonale wie każda kobieta, która próbuje wynieść swój styl na wyżyny klasy. To właśnie te mniej oczywiste aspekty zwracają największą uwagę.

O największych światowych gwiazdach możemy mieć różne opinie, ale trzeba im oddać, że są wyjątkowo skuteczne w lansowaniu trendów. A wiele z nich, chcąc nie chcąc, wpisze się w naszą estetykę. Największym hitem ostatnich czasów, z którym kojarzymy samą Hailey Bieber, jest "clean girl". Czym się charakteryzuje i jak go osiągnąć?

To jeden z największych trendów ostatnich czasów. Styl "clean girl"

Nazwa doskonale oddaje estetykę tego stylu, ponieważ w "clean girl aesthic" liczy się właśnie schludny wygląd. Wszystko co robimy, zarówno fryzury, jak i makijaż oraz stylizacje, charakteryzują się ponadczasowością, minimalizmem, ale też dziewczęcością. Dlatego jest tak pociągający i magnetyczny. A na te 3 rzeczy szczególnie warto zwrócić uwagę.

Zadbane dłonie i ponadczasowy manicure. O tym pamiętaj, jeśli chcesz się prezentować schludnie!

Ostatnio wiele treści w przestrzeni internetowej poświęcana jest właśnie najmodniejszym propozycjom manikiuru, dlatego warto wspomnieć, że to bardzo ważny aspekt schludnego wyglądu. Zadbane nie tylko paznokcie, ale i skórki od razu nadają wyglądowi klasy i znacznie bardziej luksusowego wyglądu. "Clean girls" zazwyczaj stawiają na naturalne albo stonowane paznokcie, które nie tylko wyglądają lepiej przez dłuższy okres czasu (zwłaszcza w przypadku hybryd), ale także optycznie wysmuklają i wydłużają place

 

Przez nos do serca! Zapach dodaje atrakcyjności 

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę jak istotny, zwłaszcza dla naszego samopoczucia, jest odpowiednio dobrany zapach. Ulubione perfumy zapewne posiada każda z nas, ale poleganie tylko na nich, zwłaszcza latem, może okazać się krótkotrwałym rozwiązaniem. 

Jeśli idąc ulicą chcesz pozostawić po sobie chmurę pięknego, ale subtelnego zapachu (który nie będzie sugerował, że chwilę wcześniej wyszłaś z drogerii uprzednio próbując na sobie wszystkich dostępnych zapachów), pamiętaj, że produkty, których używamy do ciała czy włosów, mogą spotęgować to wrażenie. Atrakcyjny, ale nie ostentacyjny zapach to dla mnie kwintesencja "clean girl", dlatego wszelkiego rodzaju balsamy, mgiełki, odżywki, a nawet perfumy do włosów to must-have!

Koczek w stylu "clean girl" wciąż numerem 1

Koczka w stylu "clean girl" kojarzy każda kobieta, która posiada jakiekolwiek konto w social mediach. Prosty, praktyczny (bo wygląda dobrze nawet na nieświeżych włosach) jest tylko jedną z wielu opcji w tym stylu. W duchu tej estetyki jest przede wszystkim zdrowy i naturalny wygląd, dlatego zamiast na ich stylizacji, warto skupić się na kondycji włosa. Warto też zaopatrzyć się w produkty typu żel lub pomada - są doskonałe do dopieszczenia nienagannego wyglądu.

 

Zobacz też: Zachwycają nie tylko stylem. TOP 3 fryzury na lato w stylu Francuzek. Dziewczęce i proste

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.