Lekkie i dziewczęce fryzury na lato 2023. Tak nadasz długim włosom objętości

Objętość i lekkość to połączenie idealne zwłaszcza na lato. Te fryzury łączą to i wiele więcej. Są dziewczęce, łatwe w utrzymaniu i nawet na długich włosach prezentują się spektakularnie.

Latem mamy skłonności do wybierania nie tylko lekkich stylizacji, ale też aplikowania mniejszej ilości makijażu i decydowaniu się na lekkie cięcia. Poszukujemy rozwiązań, które będą równie modne, co praktyczne, a chyba każda kobieta przyzna, że przede wszystkim chodzi o wygodę. I o potrzebę utrzymania świeżego wyglądu przez dłużej. Dlatego stawiamy na te fryzury. 

Uczesanie, które nigdy nie zawodzi. Na długich włosach wygląda schludnie i dziewczęco

W dobie trendu na fryzury typu "blow out" - czyli o niesamowitej objętości, mocno odbite u nasady i pełne lekkości, za mało się mówi o rozwiązaniach, które są znacznie prostsze w wykonaniu i utrzymaniu w ryzach przez cały dzień. Upalne dni z pewnością nie sprzyjają objętości, dlatego powracamy do starej, dobrej fryzury "na zakładkę". Zaczesane za uszy przednie kosmyki tworzą schludną i dziewczęcą stylizację. Dla dodatkowego efektu "ulizania" warto potraktować je pomadą do włosów lub żelem do stylizacji, aby żaden kosmyk nie wymknął się spod kontroli. 

 

Idealna fryzura dla długich włosów: Butterfly cut

To fryzura stworzona dla dziewczyn, które chcą w pełni uwolnić swoją kobiecą energii. To dobry wybór nie tylko na lato, ale także dla kobiet, które do minimum chcą ograniczyć czas spędzany nad ułożeniem włosów. Inspirowana latami 70., jednak z objętością, królującą w latach 90., jest lekka i powabna.

Chociaż można jej próbować na półdługich włosach, to właśnie kontrastujące ze sobą pod względem długości pasma gwarantują efekt "motylich skrzydeł". Podobnie jak większość królujących teraz fryzur, butterfly cut również nosimy z delikatną grzywką. 

 
 

Najmodniejsze fryzury. Wolfcut ma wiele wersji

Cięcie, które nieprzerwanie od jesieni poprzedniego roku robi furorę, latem również sprawdzi się doskonale. Dzięki mocno pocieniowanym warstwom jest lekkie, unosi włosy u nasady, nadając nieco nieproporcjonalnej objętości. Pierwszym skojarzeniem, które przywodzi na myśl ta fryzura jest rockowy styl, jednak dużo potrafi się zmienić w zależności od tego, jak ją nosisz (i jak mocno wycieniujesz włosy).

Zobacz też: Szpilki na wesela są już passe! Teraz to te buty królują. Wygode, lekkie i modne

Więcej o: