Ten sposób pomoże zapobiec powstawaniu zmarszczek! Fizjoterapeutka pokazuje, jak poprawnie go wykonywać

Która kobieta nie chciałaby mieć pięknej i gładkiej skóry bez zmarszczek? Większość prawdopodobnie wolałaby zachować swój młody wygląd jak najdłużej. Korzystanie z botoksu czy innych zabiegów medycyny estetycznej jest dla niektórych jednak zbyt drogie lub inwazyjne. Istnieje natomiast sposób, dzięki któremu możesz spłycić istniejące zmarszczki samodzielnie w domu. Opowiada o tym fizjoterapeutka na swoim Tiktokowym profilu.

Taśmy kinetyczne świetnym sposobem na zmarszczki mimiczne – zobacz w jaki sposób działają!

Zmarszczki to jeden z najbardziej widocznych efektów starzenia się skóry. Wiele kobiet, pragnących zachować swój młody wygląd na dłużej, próbuje spłycić istniejące już bruzdy oraz zapobiec powstawaniu kolejnych. Czy jednak możliwe jest całkowite pozbycie się zmarszczek?

Starzenie się skóry to proces, którego nie sposób zatrzymać. Stosując odpowiednią dietę, kremy z SPF oraz masaże możemy jednak opóźnić czas ich powstawania. Pomijając całkowicie zabiegi medycyny estetycznej, istnieje także jeszcze jeden mniej popularny i nieinwazyjny sposób na zapobieganie powstawaniu zmarszczek, a są nim taśmy kinezjologiczne. Fizjoterapeutka, publikująca filmiki na platformie Tiktok przedstawia czym jest facetaping i na co jest on stosowany.

Okazuje się, że naklejanie taśmy kinezjologicznej na odpowiednie partie twarzy może regulować pracę mięśni, sprawdza się w modelowaniu twarzy oraz może stanowić dopełnienie masaży twarzy czy innych zabiegów kosmetycznych. Tiktokerka dzieli się na swoich filmikach sposobami aplikacji plastrów na konkretne partie twarzy. Na jednym z nich podpowiedziała w jaki sposób naklejać plastry aby spłycić i zapobiec powstawaniu zmarszczki poprzecznej czoła.

Przeczytaj również: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Czym są taśmy kinezjologiczne?

Taśmy kinezjologiczne to rodzaj plastrów, najczęściej występujących w formie długich rolek, które nakleja się bezpośrednio na skórę. Plastry te stosuje się między innymi w miejscach kontuzji, stabilizując miejsce urazu i zmniejszając ból. Ich stosowanie jest popularnym sposobem kuracji fizjoterapeutycznej. Występują one w wielu kolorach i wzorach.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.