Mokra włoszka i lob to nie wszystko. TOP 5 fryzur na lato, na które skusiły się nawet gwiazdy

Niezależnie czy charakterystycznym cięciem czy stylizacją - tymi fryzurami podbijesz trendy! Skusiły się na nie największe gwiazdy, ale to prakyczne rozwiązanie na lato.

We francuskim, włoskim czy skandynawskim stylu zawsze podziwiałam najbardziej to, że kobiety dbają o wygląd dla własnej przyjemności. Nie tylko nie podążają ślepo za trendami, ale przede wszystkim stawiają na komfort i ponadczasowość.

Ta odświeżająca mentalność powoli dociera także do nas, dlatego coraz więcej kobiet rezygnuje z masowych trendów na rzecz poszukiwania swojego stylu - i to widać! Oto 5 fryzur, które mimo popularności wciąż wyglądają oryginalnie i świeżo. 

1. Mokra włoszka

Mokra włoszka to, jak sama nazwa wskazuje, wystylizowanie włosów w sposób, który sugeruje, że jeszcze 10 minut temu brałyśmy odświeżającą kąpiel. Nadanie im takiego efektu nie tylko wpisuje się w trendy - przypominam, że króluje naturalność - ale też jest bardzo wygodnym rozwiązaniem na lato. Z całą sympatią do fryzur "blow out", utrzymanie tej objętości w upalny dzień będzie graniczyło z cudem. 

 

2. Lob

Mniej znana nazwa kryje uwielbianą przez Polki fryzurę - boba w dłuższej wersji. Sięgająca obojczyków długość jest atrakcyjna raczej dla każdego typu urody, włosy są na tyle długie, że można je związać lub wystylizować w ciekawy sposób, a jednocześnie nie na tyle, żeby sprawiały wrażenie ciężkich, oklapniętych i nieco nieschludnych. 

 
 

3. Na Hailey Bieber

Wykonana jeszcze zimą metamorfoza jednej z najsłynniejszych gwiazd - Hailey Bieber - jeszcze długo będzie inspirować kobiety na całym świecie. Zwłaszcza, że długość, którą wylansowała modelka jest idealna na lato i sprawdzi się tez na cienkich włosach. Ścięte na prosto i tuż za uchem włosy są łatwe do ujarzmienia, możesz je wystylizować w stylu "clean girl", ale nadasz im także objętości rodem z lat 90. Jednak warto pamiętać, że nie jest to długość dla wszystkich. 

4. Fryzury z klamrą 

Czasem nie chodzi o konkretną długość, czy stylizację, ale dodatek. Od 2021 akcesoriami do włosów rządzą klamry. W każdym kształcie i rozmiarze, są w duchu minimalizmu, a jednak sporo zmieniają w naszym wyglądzie. Zwłaszcza, że włosy możesz podpiąć na różne sposoby. Prosty dodatek a tyle zmienia! 

 

5. Grzywki 

Podobnie jak pozycja wyżej, grzywki to nie konkretna fryzura, a raczej propozycja na udoskonalenie przez ciebie wybranej. O tym, jak grzywki najchętniej nosimy przeczytasz TUTAJ, a teraz skupię się na tym, dlaczego warto je nosić. Przede wszystkim nadają uroku. Jeśli poszukujesz sposobu na odjęcie sobie lat lub nadanie rysom nieco delikatności, grzywka właśnie to zrobi. Kolejną kwestią jest to, że wspaniale urozmaicają fryzurę. Lubisz swoje długie/krótkie włosy i niekonieczne chcesz je zmieniać, ale jednocześnie potrzebujesz odmiany? Właśnie wtedy najlepiej zdecydować się na grzywkę. Mała zmiana, która robi ogromną różnicę. 

Czytaj na Groszki.pl: Najmodniejsze fryzury na 2023. Jaki kolor i długość króluje wśród it-girls?

Więcej o: