French konstrukcyjny to piękna stylizacja na letnie dni! Robi niesamowite wrażenie

French konstrukcyjny to jedna z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych stylizacji paznokciowych. Poprawne i estetyczne wykonanie takiego manicure wymaga wielkiej precyzji, doświadczenia i czasu, efekt jednak jest tego warty! Czym jest french konstrukcyjny i jak się go wykonuje?

Czym jest french konstrukcyjny i w jaki sposób różni się on od klasycznego frencha?

Każdy z was z pewnością choć raz spotkał się ze stylizacją o nazwie french manicure. Jest to rodzaj stylizacji, w którym paznokieć zostaje pokryty bazowym, najczęściej beżowym kolorem, a jego końcówka malowana jest na inny, najczęściej biały odcień. French konstrukcyjny natomiast to stylizacja, w której linię uśmiechu tworzy się za pomocą żelu budującego, dzięki czemu stylistki mają znacznie szersze pole do popisu podczas zdobienia frencha. W taki manicure można bowiem wbudować różne drobinki, folie brokat czy kolor do środka – co nie jest możliwe w przypadku klasycznego frencha malowanego. 

French konstrukcyjny to stylizacja, która dzięki możliwości wtopienia wielu ozdób do środka przedłużanego paznokcia, wygląda niezwykle oryginalnie i robi niemałe wrażenie!

 

W jaki sposób wykonuje się french konstrukcyjny?

French budowany wykonywany jest wyłącznie podczas przedłużania naturalnej płytki paznokcia. Do jego wykonania będziemy więc potrzebować form do przedłużania, bazy, żelu, pędzelka, lakierów hybrydowych w wybranych kolorach, topu, lampy UV oraz ozdób do zatopienia we frenchu. 

Wykonywanie manicure rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia. Długość płytki musi być maksymalnie skrócona by móc swobodnie podłożyć pod niego szablon do przedłużania. W paznokcia wcierana jest cienka warstwa bazy. Na formę natomiast nakładana jest nieco większa ilość żelu, za pomocą której formujemy szkielet w kształcie migdałka. Całość utwardzamy w lampie. Kolejnym krokiem jest nałożenie żelu budującego na obszar naturalnego paznokcia, nieco większą ilość żelu nakładamy na łączeniu naturalnego paznokcia z przedłużonym, formując linię uśmiechu i utwardzamy w lapie przez 60 sekund.

 

W następnym etapie dzieje się cała magia. Cały szkielet, łącznie z obszarem przy linii uśmiechu przykrywamy dowolnym lakierem hybrydowym. Na mokrą hybrydę nakładamy wybrane ozdoby np. ciętą folię lub brokat i utwardzamy w lapie. Kolejnym krokiem jest zalanie szkieletu bezbarwnym żelem, tak by zrównał się on z powierzchnią paznokcia. Po utwardzeniu przychodzi czas na piłowanie. Gdy paznokieć posiada już wybrany kształt, ostatnim krokiem będzie nałożenie topu i utwardzenie go w lampie.

 

Zobacz także: Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? To świetna alternatywa dla hybryd. Trwała i praktyczna

Więcej o:
Copyright © Agora SA