Pomijasz ten krok w swojej pielęgnacji? Ten błąd może wiele kosztować twoją cerę!

Ten krok w pielęgnacji kóry twarzy i szyi jest szczególnie istotny! Wiele osób pomija go zupełnie lub bagatelizuje. Upewnij się, że nie pomijasz go w swojej porannej rutynie, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Każda kobieta, która pragnie posiadać idealną cerę bez niedoskonałości czy zmarszczek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby to osiągną należy poświęcić wiele uwagi własnej pielęgnacyjnej rutynie. Świadoma pielęgnacja stała się poniekąd trendem. Za sprawą popularnych Influencerek, publikujących swoje treści na platformach takich jak TikTok czy Instagram, wiele kobiet zaczęło się interesować tym tematem. Niektórzy jednak nadal bagatelizują ostrzeżenia i wciąż pomijają ten jeden krok w swojej pielęgnacji.

Tego kroku nigdy nie pomijaj w swojej porannej pielęgnacji!

Pomimo dużej popularyzacji świadomej pielęgnacji, wiele kobiet nadal nieświadomie lub z premedytacją popełnia błąd, który może zdecydowanie negatywnie wpływać na kondycję ich cery. Mowa tutaj oczywiście o nie nakładaniu kremu z filtrem na twarz każdego dnia

Większość osób, szczególnie latem, czy podczas wyjazdów na egzotyczne wakacje, pamięta o regularnym smarowaniu się kremem z filtrem w celu uniknięcia bolesnych oparzeń. Niewielu jednak wie, że wyraźne oparzenia słoneczne to nie jedyna konsekwencja nie nakładania SPF, a te grozić nam mogą także nawet w mało słoneczne dni!

Przeczytaj także: 3 spódnice na lato, które musisz mieć! Noszą je gwiazdy pokroju Sophii Richie i Elsy Hosk

Krem z filtrem powinniśmy nakładać każdego dnia! Dlaczego warto to robić?

Promienie słońca stanowią nieodzowny element naszego życia. Codziennie, także w miesiącach zimowych, jesteśmy narażeni na negatywne skutki jego działania. Choć istnieje wiele mitów wychwalających zbawienne właściwości słońca, to każdy powinien zdawać sobie sprawę, że wiele z nich nie ma przełożenia w rzeczywistości, a samo promieniowanie UV może być bardzo szkodliwe dla naszej skóry. 

Choć brak stosowania kremów z spf na początku może nie wykazywać żadnych skutków ubocznych to już po kilku latach tego typu zaniedbań, na twarzy mogą pojawiać się przedwczesne zmarszczki czy przebawienia posłoneczne, których w dużej mierze można było by uniknąć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.