Tego składnika unikaj w kosmetykach jak ognia! Inaczej nabawisz się sporych kłopotów z cerą

Składnik, który powinien być zakazany w kosmetykach do pielęgnacji i makijażu? Czytaj etykiety i bądź pewna, że go tam nie ma! Zobacz, o jakim składniku mówimy.

Zdrowa i pełna blasku cera, to zdecydowany mus-have wśród fanek pielęgnacji twarzy. Niektóre kosmetyki są idealne do pozyskiwania tego właśnie efektu, a jeszcze inne mogą mieć wręcz odwrotne działanie. Wszystko zależy od składu, a więc INCI kosmetyku, który powinnyśmy zawsze sprawdzać przed zakupem wybranego produktu. To właśnie tam kryje się cała tajemnica i prawda o tym czy kosmetyk będzie działał tak, jak mówi producent! Jakiego składnika należy się wystrzegać? Podpowiadamy!

 

Alkohole w kosmetykach – uważaj na te odmiany!

Warto zaznaczyć na samym początku, że nie wszystkie alkohole w kosmetykach są złe. Istnieją odmiany, które natłuszczają i nawilżają, ale są i takie, które powodują zaburzenia pracy bariery hydrolipidowej i mogą przyczynić się do problemów z zaskórnikami! Dlatego, zwłaszcza cery trądzikowe i mieszane powinny uważać na alkohol denat / ethyl i alkohol izopropylowy.

 

Dwa pierwsze wysuszają, a trzeci może powodować podrażnienia. Mimo że nałożone na skórę ulatniają się z kosmetyku bardzo szybko, to w ciągu kilku sekund są w stanie narobić nam wiele szkód, odwadniając i wpływając negatywnie na regularną barierę ochronną skóry.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli eliminacja złego rodzaju alkoholu

Niezależnie od tego, czy nieodpowiedni rodzaj alkoholu znajdziemy na początku w składzie, czy też na samym końcu, to jego prewencyjnie szkodliwe działanie i tak może mieć wpływ na naszą cerę. Z tego względu, jeśli znajdziesz w danym kosmetyku alkohole, o których była mowa powyżej, to po prostu odłóż ten produkt z powrotem na sklepową półkę. Twoja cera ci za to podziękuje!

Czytaj też: Ten manicure jest nie tylko modny i delikatny. Przy nim skóra na dłoniach wygląda zdrowo i promieniście

Więcej o:
Copyright © Agora SA