Rozjaśniasz włosy? Tych 4 zasad powinnaś się trzymać, zwłaszcza latem

Lato to prawidzwy test dla włosów, zwłaszcza tych rozjaśnianych. Dlatego ich pielęgnacja musi być skuteczna i konsekwentna. Te 4 zasady powinnaś wcielić w życie jak najszybciej - słońce jest bezlitosne dla blondu!

Publikujte jego odcienie królują w sezonie 2023, warto też dowiedzieć się jak o nie prawidłowo dbać. Bo pomimo wielu zalet blondu, z pewnością nie jest to kolor łatwy w utrzymaniu. Jednak z kilkoma praktycznymi wskazówkami będzie wyglądał równie dobrze, co modnie. 

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych. Chroń je przed temperautrą!

To jedno z ważniejszych zagadnień i nie chodzi w nim o to, jaką fryzurę wybrać. Blond ma to do siebie, że jest wrażliwy na temperatury, dlatego warto rozjaśniane włosy warto chronić zarówno przed gorącym powietrzem, jak i zimnym. Oczywiście, nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie wszelkiego rodzaju urządzeń do stylizacji - suszarki, prostownice i lokówki są nie tylko skuteczne, ale szybkie i wygodne - jednak jeśli masz możliwość, skorzystaj ze zdrowszych alternatyw, np. wałków. Wszystkim dumnym posiadaczkom blond fryzury polecam także zaopatrzyć się w mgiełkę chroniącą przed temperaturą. 

 

Farbowane włosy potrzebują ekstra nawilżenia

Pielęgnacja jasnych włosów to zagadnienie szczególnie istotne dla kobiet, które nie są blondynkami z natury. Jeśli posiadasz włosy farbowane, nawet same refleksy, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na ich nawilżenie. Z pozoru banalna rada, jest powtarzana przez wszystkich specjalistów i specjalistki nie bez powodu - rozjaśnianie mocno nadwyręża ich kondycję. Dlatego wszelkiego rodzaju olejki i kosmetyki muszą się stać rutyną w twojej pielęgnacji. Warto też zwrócić się ku domowym sposobom, możesz być zaskoczona, jak skutecznie działają.

Ochrona przed UV. Specjalistyczne olejki z promocji

Rutyna pielęgnacyjna swoją drogą, ale lato rządzi się swoimi prawami. A nasze włosy potrzebują nie gorszej ochrony przed słońcem i promieniowaniem UV, jak nasza skóra. I zasada jest podobna - im jaśniejsza skóra/włosy, tym więcej tej ochrony potrzebuje, ponieważ jest zdecydowanie wrażliwsza/e. 

Mgiełki i olejki ochronne posiada w swojej ofercie m.in. marka Anwen lub Nuxe. Oba produkty znajdziesz w najpopularniejszych drogeriach, a w w SuperPharm są teraz w promocji. Na lato to mój must-have! 

Olejek do włosów z filtrami UVOlejek do włosów z filtrami UV fot. superpharm.pl

Mgiełka ochronna do włosów na latoMgiełka ochronna do włosów na lato fot. superpharm.pl

Fioletowy szampon to nie ściema! 

Największą zmorą farbowanych blondynek jest zmiana koloru, która nadchodzi wraz z czasem. Blaknięcie lub żółknięcie blondu to naturalny proces, któremu jednak możesz zapobiec. W teorii kolorów fiolet jest przeciwieństwem żółtego, dlatego w kosmetyce wykorzystywany jest do odświeżania blondu, niwelowania jego żółtych tonów oraz ochładzaniu koloru. Dopóki pozostajesz blondynką, fioletowe kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny zagościć w twojej łazience. 

Czytaj na Groszki.pl: Użyj tego kosmetyku chociaż raz, a już nigdy nie sięgniesz po podkład! Wyrównuje koloryt i pielęgnuje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.