Proste sposoby na puszące się włosy. Te 6 zmian możesz wprowadzić natychmiast

Z pozoru drobne, a ile dają! Te zmiany od razu wprowadź do swojej pielęgnacji włosów - nic nie kosztują, a działają. 6 porad, o których mogłaś nie wiedzieć.

Puszące się włosy to z pozoru jesienno-zimowy problem, jednak niektóre z nas mierzą się z nim cały rok. A ponieważ włosy są bardzo istotną częścią naszego wyglądu, bywa on co najmniej frustrujący. Jak więc sobie z nim poradzić? Tych kilka sposobów może pomóc! 

Sposoby na puszące się włosy. Co możesz zmienić w swojej dotychczasowej pielęgnacji? 

Oprócz dodatkowych trików i czynności, które możesz wprowadzić do swojej pielęgnacji, jest też kilka modyfikacji, które z pozoru nieistotne, potrafią zrobić różnicę. 

  • spłukuj włosy letnią lub chłodną wodą,
  • nie myj włosów na noc,
  • myj wyłącznie skórę głowy, bez końcówek włosów,
  • pozwól schnąć im naturalnie (to idealne rozwiązanie na lato) lub susz chłodnym nawiewem, 
  • unikaj plastikowych szczotek - bambusowa lub drewniany grzebień sprawdzą się najlepiej, 
  • rozczesuj włosy pod prysznicem, z nałożoną maską.

Jakich kosmetyków używać na puszące się włosy? 

Puszenie włosów najczęściej spowodowane jest rozchyleniem łusek na ich powierzchni. Co więc można zrobić, żeby temu zapobiec? W pierwszej kolejności warto ustalić jaki masz typ włosa. W ostatnim czasie znacznie wzrosła świadomość na temat pielęgnacji - zarówno skóry, jak i włosów - dlatego coraz częściej możemy spotkać się ze skuteczniejszymi kosmetykami, które jednak działają na ściśle określonych obszarach. Właśnie dlatego wykonanie testów (chociaż poglądowych) na porowatość włosów to pierwszy krok do pięknej i lśniącej fryzury. Puszenie się to problem zazwyczaj włosów średnio- i wysokoporowatych. 
Jeśli po zmianie kosmetyków wciąż borykasz się z tym problemem, zadbaj o dodatkowe nawilżenie. Spróbuj olejowania oraz wygładzających masek, które wykonasz nawet sama w domu! 

Sposoby na puszące się włosySposoby na puszące się włosy fot. Shutterstock

Chroń włosy! 

Puszenie się włosów może być także spowodowane ich niedostateczną ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Wysuszenie intensywnym słońcem lub wystawienie na mróz to czynniki, którym poddajemy je niemal na co dzień, dlatego warto podjąć odpowiednie środki zapobiegające zniszczeniom. Na lato olejki i mgiełki z filtrem UV to must-have!

Czytaj też: Ten kosmetyk to zbawienie w czasie upałów! Odświeża i ochładza w kilka sekund\

Więcej o:
Copyright © Agora SA