Olejowanie włosów tą metodą jest dziecinnie proste, a efekty spektakularne! Lśniące i miękkie kosmyki

Każda kobieta chce mieć piękne włosy. W polepszeniu ich kondycji pomoże olejowanie na sucho. To bardzo prosty zabieg pięlęgnacyjny. Zobacz, jak go wykonać.

Olejowanie włosów na sucho

Olejowanie to zabieg pielęgnacyjny, który wspaniale wpływa na kondycję włosów. Są one wzmocnione, błyszczące, sprężyste. Wykonuje się go samodzielnie w domu, a potrzebny jest do tego jedynie olejek dobrze dobrany do naszych rodzajów włosów i ich potrzeb. Zabieg ten można wykonać na dwa sposoby, wyróżniamy olejowanie na sucho i na mokro. Pierwsza metoda jest prostsza i ma wiele zalet. Wykonywanie tego zabiegu regularnie przynosi naprawdę spektaktularne efekty. Włosy są lśniące, mocniejsze, zdrowe i odżywione. 

Jak olejować włosy na sucho?

Jeśli rozważasz olejowanie włosów to na początek trzeba wybrać odpowiedni olejek dla siebie. Istotne jest ustalenie czy mamy włosy niskoporowate, średnioporowate czy wysokoporowate. Do każdego z tych rodzajów znajdziemy odpowiednie olejki. Dla niskoporowatych dobry będzie np. olej kokosowy, średnioporowatych arganowy, a wyskoporowatych oliwa z oliwek. Oczywiście to tylko przykłady, wybór jest znacznie większy.

olejowanie włosów na suchoolejowanie włosów na sucho fot. shutterstock.com

Gdy masz już odpowiedni olejek do włosów, wystarczy nakładać go na pasma na wcześniej rozczesane i czyste włosy (najlepiej umyć je dzień wcześniej szamponem). Nie może go być zbyt dużo ani za mało, wystarczy pół łyżki przy krótkich włosach, a do bardzo długich przygotuj 2 łyżki. Olejowanie włosów na sucho może obejmować całe włosy albo tylko końcówki. Olej pozostaw na 30 minut, maksymalnie 2 godziny. Warto na ten czas nałożyć czepek do olejowania. Następny krok to spłukanie oleju. Warto powtarzać ten zabieg raz na tydzień.

Czemu warto olejować włosy na sucho?

Olejowanie na sucho jest prostsze niż na mokro. Olejek łatwiej rozprowadzić po włosach, a dzięki temu, że kosmyki są suche, to na pewno nie nałożysz produktu na to samo miejsce dwa razy. Te metoda wymaga także mniej czynności, a sam zabieg trwa krócej.

 

Jeśli nigdy nie olejowałaś włosów, ta metoda na pewno będzie lepsza. Minusem olejowania na sucho jest jednak gorsze spłukiwanie oleju. Można jednak temu zaradzić nakładając najpierw odżywkę na włosy pokryte olejkiem, a następnie spłukać wodą i umyć włosy szamponem. 

Czytaj też: Idealne paznokcie dla kobiety z klasą? W stylu "quiet luxury". Subtelny manicure na lato 2023

Więcej o:
Copyright © Agora SA