Grzywka "mall bangs", popularna w latach 80. powraca w wielkim stylu! Jak nosimy ją latem?

Grzywka w stylu lat 80' robi furorę na Instagramie i jest coraz częstszym wyborem włosowym wśród celebrytek! Jak nosimy ją w sezonie letnim 2023? Spójrz na przykłady poniżej!

Grzywka zwykle pojawia się w pierwszych pomysłach na temat zmiany wyglądu włosów. Z tego względu na Instagramie królują różne wersje grzywek, które wybierają kobiety, a wśród nich jest właśnie mall bangs. Bardzo popularna w latach 80' grzywka, która dobrze wygląda zarówno na cienkich, jak i grubszych włosach. Ponadto jest łatwa w stylizacji. Jak ją nosimy tego lata? Zdradzamy poniżej!

Mall bangs hitem na Instagramie – poznaj delikatną wersję dla grzywki

Nazwa grzywki wywodzi się od młodzieży amerykańskiej z lat 80', która spędzała dużo czasu w centrach handlowych właśnie w takiej stylizacji włosowej. Mall bangs to cięcie, które pozostawia kosmyki włosów w lekkiej i pierzastej kondycji, łatwej do ułożenia pod każdym kątem.

 

W grę wchodzi również utrwalanie jej lakierem do włosów, co dodatkowo przenosi nas w miniony czas. Mall bangs to też delikatna stylizacja, która lekko odsłania czoło i nadaje lekkości całemu wyglądowi. Zależy ci na trendach, ale cenisz sobie vintage? Z tym pomysłem na grzywkę osiągniesz oba efekty!

Mall bangs ratunkiem w stylizacji cienkich włosów

Warto wspomnieć, że szczególną uwagę na mall bangs powinny zwrócić kobiety z cienkimi włosami. Ta stylizacja sprawia, że cienkie włosy zyskują na objętości, ale też idealnie układają się na każdym kształcie twarzy.

 

Mall bangs to również dobra podstawa do cieniowania grzywki i układania jej przy pomocy samej suszarki czy szczotki. Dzięki temu mall bangs zyskało miano wyjątkowo komfortowej stylizacji. Wybierz tę grzywkę na lato i przekonaj się sama!

Czytaj też: TOP 3 fryzury w stylu boho na lato 2023. Lekkie i zwiewne upięcia na każdą okazję!

Więcej o: