Barbiecore to HIT lata 2023. Marzyłaś o tych stylizacjach za dziecka, teraz podbijają trendy

Moda to nie tylko wybiegi i najwięksi projektanci. Często trendy dyktuje popkultura. Wraz z premierą nowego filmu Barbie, powraca przesłodzona, cukierkowa estetyka. Która z nas nie marzyła, aby ubrać się jak ikoniczna lalka? Teraz jest na to doskonały moment!

Moda niejednokrotnie jest inspirowana popkulturą i właśnie to zjawisko możemy obserwować w tym sezonie. A to wszystko za sprawą filmu reżyserii Grety Gerwig Barbie. Powrót przesłodzonej i przerysowanej estetyki lalki, którą z pewnością bawiła się w dzieciństwie każda dziewczynka, to zdecydowanie trend, który dało się przewidzieć. Barbiecore, bo tak ją nazwano, chociaż z pewnością jest chwilowy, podbija świat. Dobrze się składa, bo jest idealny na lato! 

Powrót do dziecięcych lat. Barbiecore największym trendem na lato 2023

Odtwórczyni tytułowej roli, Margot Robbie, zdecydowanie wczuła się w estetykę postaci, w którą się wcieliła. Gwiazda, która od kilku miesięcy promuje produkcję, w ostatnim czasie narobiła sporo szumu swoją interpretacją kultowej stylizacji lalki Barbie z lat 80. "Day to Night". Posiadała ona dwie wersje - jedną biznesową, drugą na wyjście. Jednak Robbie już wiele miesięcy temu zaadaptowała do swojej szafy różowe stylizacje, tym samym ustanawiając nowy trend na lato. Nie sposób nie mieć teraz nic różowego!

 

Barbiecore to nie tylko odzież. Odcień różu barbie pink króluje w manicure

Czym najlepiej uzupełnić stylizację? Oczywiście, że idealnym manicure. A nie wyobrażam sobie lepszego, niż z wykorzystaniem odcienia różu, który nazywa się barbie pink. Intensywny, ale nie neonowy, ma w sobie dozę delikatności i dziewczęcości. Jeśli różowe stylizacje to dla ciebie za wiele, detal w postaci takich paznokci zdecydowanie pozwoli ci się wpasować w najnowszy trend. 

 

Barbie blond. Najpopularniejsza koloryzacja na lato

Wraz ze zbliżającą się premierą filmu powracają trendy, które pozwolą się jeszcze mocniej wczuć w tę modę. Barbie blond, to kolor, który ostatnio swój wielki powrót miał jesienią ubiegłego roku, a to za sprawą Pameli Anderson, która w latach 90. słynęła (między innymi) ze swojej platynowo-żółtej bujnej fryzury. Później na ten odcień zdecydowała się także Gigi Hadid, tym samym wynosząc ten odcień z nizin kiczu, na wyżyny trendów. Teraz, ponownie za sprawą filmu, barbie blond znów powraca. Charakteryzuje się on jednolitym, dosyć płaskim wyglądem, w którym nie ma miejsca na pasemka czy modny ostatnio balejaż. 

 

Chociaż trendy często znikają tak szybko, jak się pojawiają i nie warto dostosowywać pod nie ani całej swojej szafy, ani nagle zmieniać estetyki, warto je zauważać. Zwłaszcza, że wiele z nich niesie ze sobą emocjonalny ładunek - bo która z nas nie bawiła się w dzieciństwie ikoniczną lalką i nie marzyła o jej stylizacjach? To idealny czas na spełnienie dziecięcego marzenia!

Czytaj też: Makijaż w stylu glam na lato 2023. Króluje eleganckie i kobiece złoto. Tylko spójrz na ten błysk!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.